Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni?

NameNight kérdése:

Miért nem tudok hízni?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok, 58kg 175cm. A családomban mindenki ilyen vékony testalkatú akárcsak én, de szeretnék felszedni jó pár kilót amiből aztán lehet edzeni és izmosodni. Napi 5x étkezek és főképp fehérje tartalmú kajákat, mint tojás és csirkemell. Néztem, hogy azt ajánlják, hogy egyek gyorskajákat, mint pizza és társai, emellett édességet egyaránt. De hiába eszek össze mindent, amitől más emberek meghíznának én egyszerűen nem vagyok képes felszedni bármennyi kilót is. Ráadásul nem is fizikai munkát végzek, hanem ülő, számítógépes munkát így a testmozgás is híján van és egyszerűen nem értem miért nem hízok. Valaki tudna segíteni, hogy tudnék testsúlyt növelni?

2022. jún. 1. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök éppen. Elméletben több kalóriát kell bevinned, mint amennyit használsz.Azért a sok gyorskaját nem ajánlanám, próbálj tiszta kalóriákat bevinni, és mellette sportolhatsz is, hogy növeld az izomtömeget, és ne csak zsírt szedj fel. Ez sajnos időbe telik...amennyit nekem sikerül felszednem azt a következő vizsgaidőszakban le is nullázom. Úgyhogy ne add fel, kitartást!
2022. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Ez testalkat kérdése.

Ha salikat meg csirkemellet, főt tojást eszel, na ettől nem fogsz elhízni még az sem aki hízékony.


Zsíros szénhidrátos kajákat kell enni.

Rizs, bulgur, Burgonya, sült krumpli még jobb. Majd a végén desszert.

Reggelire vacsorára kenyeret, ne almát, meg KV/tea :)

Fehérjéktől nem fogsz zsírt felszedni. Önmagában a zsíros kajától sem. Szénhidrát zsír nélkül se annyira gáz ha jössz mész. Zsíros szénhidrátos az odaver. Kinek mennyire. Az a gond ha leállsz vele akkor vissza fogsz mozgás nélkül is.


Ha normálisan eszem akár napi 0,5KG -t is fel tudok szedni. Minden nehézség nélkül.


175cm hoz 58kg valóban nem túl sok.

2022. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi bullshit hülyeséget, amit a kérdésleírásban és a 2. válaszban olvastam! Rendesen leolvadt az agyam.

Kérdező! Azért nem hízol, mert fogalmad nincs a táplálkozás alapvetéseiről sem. Hiába eszel napi ötször, hiába tömöd magadba a tojást és a csirkemellet, hiába nem mozogsz, ha nem vagy KALÓRIATÖBBLETBEN, akkor nem fogsz hízni. Ez a kiemelt fogalom, ennek nézz utána, ugyanis anélkül nem fogsz boldogulni. Matek. Számold a kalóriákat, és legyél 200-300 kcal többletben. Ha tartósan kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz, ez ilyen egyszerű. Tölts le egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazást, vegyél egy konyhai mérleget, és hajrá!

Viszont ha kalóriatöbbletben vagy, akkor tessék el kezdeni edzeni. Amúgy is fontos lenne, hiszen az egészséges élet alapja a sport, a mozgás, de kalóriatöbbletben ez még inkább fontos. Gondolom nem a testzsírodat akarod egészségtelen mértékűre feltolnod, mert annak nem tudom, hogy mi értelme lenne. Persze ha neked valamiért ez a fétised, hogy be akarsz hízni, nem vagy jó vékonyan, akkor hajrá, viszont a növekvő testzsírral párhuzamosan növekszik a különböző egészségügyi problémák kialakulásának esélye is. Ezért nem ajánlom senkinek a 200-300 kcal többletnél magasabb tömegelést.

Minimális kalóriatöbbetre építő étrend, progresszív súlyzós edzésterv, kielégítő regeneráció. Erre a háromra van jelenleg szükséged. Kalóriatöbblet szempontjából tök mindegy, hogy mit eszel, csak fedezd a többletet, fedezd a számokat. Fiziológiai szempontból természetesen rohadtul nem mindegy, hogy mit eszel. Lehetőleg annyit ne érjen neked ez a hízási mizéria, hogy emiatt elkezdj gyorskajákat tömni magadba.

2022. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
#2 válaszát olvasva rájön az ember, hogy milyen veszélyes oldal is ez xD
2022. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha egy jókora kalóriatöbblet sem jön be, akkor lehet hogy van valami anyagcsere-problémád, de ehhez előbb ki kéne próbálni, mit kezdesz 3000+ kalóriával
2022. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
A hízáshoz is idő kell de mogyorot kajálj na abba van kaloria.
2022. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!