Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Házilag kurkumát borssal...

Házilag kurkumát borssal összekeverve használt valaki?

Figyelt kérdés

Léteznek kurkumakészítmények, aminek elvileg jó a felszívódása, de hosszú távon nekem erre nincs pénzem.

60 g őrölt bio kurkumát összekevertem 10 g őrölt bio feketeborssal, meg még adtam hozzá 8 g aszkorbinsavat, majd kb. 1 g-os adagokban zselatinkapszulába töltöttem. Azt olvastam, hogy a borsban olyan vegyületek vannak, amik nagyon sokat segítenek a kurkuma amúgy rossz felszívódásában.


2022. jún. 4. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Mi értelme volt kapszulába tölteni?

Húslevesbe, ragukban fel tudod használni, az ízületeidnek annyi, mint halottnak a csók.

2022. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretem nagyon a leveseket, sem a kurkumát, nem fogok napi szinten borsos-kurkumás dolgokat enni. Gondolom tapasztalatból beszélsz és szedted legalább hónapokig azt, amit leírtam.
2022. jún. 4. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

" de hosszú távon nekem erre nincs pénzem."


Tényleg marha megerőltető 1500-1800 Ft havi szinten egy ilyen havi adag.

🤦‍♀️

[link]

[link]


De vannak olcsóbbak is:

[link]

[link]


Egyébként az általad leírt recepted magadtól találtad ki, vagy olvastad valahol?

2022. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olvastam, van ahol azt írják hogy kutatás bizonyítja, hogy a bors segíti a felszívódást, de van ahol ugyanabban a cikkben ellentmondanak egymásnak. Ártani biztos nem árt, és legalább az van benne amit én belerakok, és 20 Ft körül kijön egy kapszula.
2022. jún. 4. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:

"Olvastam, van ahol azt írják hogy kutatás bizonyítja, hogy a bors segíti a felszívódást, de van ahol ugyanabban a cikkben ellentmondanak egymásnak. "


Kérlek szépen linkeld be azokat a cikkeket, amiket olvastál, kíváncsi vagyok rájuk.


Egyébként én húsokra szoktam szórni, ugye befűszerezem és így a só, bors..stb. után szórok rá kurkumát, hagyom állni és utána sütöm ki.

2022. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2022. jún. 4. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi.
2022. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!