Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak így? Ki akarok...

Mit csináljak így? Ki akarok belőle jönni..

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is bocsánat, ha nagyon hosszú lesz a kérdésem.. És tudom, hogy ez az oldal nem orvosi rendelő, de orvoshoz még nem akarok és nem is tudok sajnos menni.. Tudom, hogy kéne.

Szóval 17 éves vagyok, és 1-2 éve evészavarom van.. Szeptemberben még 58 kiló voltam, 38-as ruhamérettel, most 49-50 vagyok és 34-essel. Tudom, hogy ez így baromira nem jó. A környezetem szerint egészségtelenül nézek ki, és nagyon vékony vagyok. Valójában kicsit mindig vékonyabb voltam, mint a többiek, de ami szeptembertől idáig lezajlott az valami brutális…De én magamat teljesen egészségesnek látom kívülről. A számok rémisztenek meg nagyon. Változtatni szeretnék ezen, mert ez így nem egészséges.. De nem megy. Sokszor nem is vagyok éhes.. Ha csak egy szendvicset eszek meg egy nap, azzal is kihúzom.. Ha többet eszek, akkor rosszul érzem magam. Mármint lelkileg.

Szeretnék hízni, de félek attól, hogy duci leszek. ( Semmi problémám a túlsúlyos emberekkel) És ez a legfőbb ok amiatt, hogy nem merek sokat enni..


Mit tegyek? Van bárki, aki hasonló cipőben járt vagy jár?


Köszönöm előre is a válaszokat..



17l



2022. jún. 11. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Elsőnek is kellene egy pszihológus , ezt jobb elsőként elvégezni. Utána keress fel egy dietetikust, ő tud segíteni szétbontani az étrended. Nem kell egyszerre sok ételt enned így nem rémiszt meg a kaja mérete, keveset kell órákra lebontani amivel bőségesen be tudod majd vinni a napi minimum adagodat.
2022. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Hát én most éppen duci vagyok, de az zavar a legkevésbé az életemben. Bíztatlak, hogy keress magadnak értelmes célokat és vigyázz az egészségedre.
2022. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Hasonló helyzetben voltam kb 15-16-17 évesen, mondjuk én sosem tűntem nagyon vékonynak, mert alacsony vagyok (155-160 cm-hez 43kg volt a legalacsonyabb súlyom), én konkrétan éheztettem magam. Én nem láttam magam egészségesnek, hanem kövérnek gondoltam magam. Csak akkor vettem észre, hogy baj van(meg a környezetem is), amikor már egy nap többször elájultam, meg fél évig nem menstruáltam, annyira vitamin meg minden hiányos volt a szervezetem!

Nem tudok olyan megoldást javasolni, ami biztosan működni fog, de egy biztos: nagyon kell akarnod változtatni és felépülni, és tenned is kell érte! Legjobb az lenne, ha orvoshoz mennél, de látom nem tudsz. Kérj segítséget a környezetedből, család, barátok stb. Egyél a lehető legváltozatosabban, zöldséget-gyümölcsöt is. És kerüld a gyorskaját meg a sok édességet. Sportolj, mozogj minden nap, a séta is jó, csak mozogj!


Én nem mentem pszichológushoz meg semmi ilyesmi, csak a háziorvosomhoz. Fél évig mindenféle vitaminokat kellett szednem, meg vastablettát, annyira legyengült a testem. Aztán belementem abba a hibába, hogy rengeteg gyorskaját meg édességet zabáltam, hogy gyorsan hízzak, az meg tönkretette a bőröm. Úgyhogy ezt tényleg ne tedd:D


Most 20 éves vagyok, 160cm és 55 kg és nagyon jól érzem magam, és egyáltalán nem tűnök ducinak, ugyanúgy nézek ki, mint 50 kilósan, csak végre van fenekem és nem vagyok lapos:D És sokat eszek, mégsem hízok már tovább (bár biztos tudnék, de nem bírok annyit enni:P)


Sok sikert és kitartást!

2022. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Pszichológus első körben.
2022. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!