Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lányok, ti mennyire gondoljáto...

Lányok, ti mennyire gondoljátok magatokat hízékonyak? És hogyan kezelitek a dolgot?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy egy olyan 1-től 10-es skálán hova sorolnátok be magatokat

2022. jún. 14. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 9

153 centis nő vagyok, slhízottakkal egy társaságban felnőve és szocializálódva

Leadtam 33 kilót, még 6 hátra, de rengeteg erőfeszítés kell hogy ne szedjem vissza

2022. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen 10.

De ez csak a vírus miatti bezártság alatt tűnt fel nekem. Sosem voltam nagy evő, mindig keveset ettem, nem kellett erre külön figyelnem. A karantén alatt felfedeztem a rágcsálnivalók és a gyorskaja menyországát. Fel is szedtem 20 kg-t, pedig előtte is volt rajtam felesleg. Aztán észhez tértem, azóta nagyon-nagyon odafigyelek, kalóriákat számlálok és leadtam 14 kg-t. De azt vettem észre, ha csak egy kicsit is túllépem a keretet, hopp! plusz pár deka.

A hízékonyságot csak nagy odafigyeléssel lehet kordában tartani!

2022. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Legyen mondjuk 8 ezen a skálán. A pubertás kezdete óta állandó harcban állok a zsírommal, a hasam és a combom olyankor is hájas, amikor kiállnak a bordáim. Nincs mit tenni, csak a melleimből és a seggemből tudok fogyni.
2022. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon hízékony vagyok,örököltem a hajlamot, + anyagcsere-betegségem is van. Rengeteg sikertelen fogyási kísérleten, jojóeffektuson vagyok túl, nagyon megküzdöttem azért, hogy megtaláljam a saját utamat a fogyáshoz. Nagyon nehezen és sokára sikerült.

3,5 éve szigorú speciális diétán élek a betegségem kapcsán, 3 év alatt fogytam le végül, és ez meg csak a kezdet, egész további életemben ez vár rám. Szigorú Diéta és sport, ha esik ha fúj, ha fáradt vagyok ha nem, csinálnom kell. Egész életemben küzdöttem súlyfelesleggel, a saját testem ellen harcolva, már kicsi gyerekként is, sok sportolás ellenére is elhízott voltam.

Ez egy átok. Nem kívánom senkinek.

2022. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

1. :( Sajnos.


Nem, nem irigyelendő, amikor egy foghúzás után, négy nap alatt lemegy 3 kg, csak mert nem tudok normálisan enni és aztán egy hónap visszaszedni.

2022. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
8. Próbálok odafigyelni, de jelenleg 162 centihez 70 kiló vagyok. 15 kilót kéne fogyni. Nem tudom, hogy sikerülhetne, 16 eves korom óta nem voltam 60 kiló alatt. Most 26 vagyok. Voltam mar 76 kiló, lefogytam 65-re. Aztán Covid és visszajött 5. Ellenben könnyen formálódom izmosodom, ezért adok 8-at.
2022. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

7-est mondanék, de szerencsére egyelőre normális testalkatú vagyok, mert minden nap több órát sportolok. Sajnos az étvágyam is túl nagy, ráadásul a stressztől mindig nagyon éhes leszek, így még ilyen téren is vissza kell fognom magam. De legalább kövér nem vagyok. Egyébként szinte mindig csak a hasamra szoktam hízni, a fenekem meg mindig lapos, de így, hogy átlagos testalkatom van, tűrhetően nézek ki.


#5.

Más nők rengeteg pénzt fizetnének azért, hogy majdnem napi egy kilót tudjanak fogyni. Örülj, hogy ilyen vagy.

2022. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

7-es hidd el nekem, rokonoktól tudom, mekkora átok tud ez a vékony alkat lenni. Persze, az emberek többsége irigyli, magassággal párosítva pedig kifejezetten vonzó egy ilyen nő, de amikor izmosan (mint az atléta unokatesóm), is egy nádszál az egész hölgy, annak nem mindenki örül, hiszen szeretne formásabb alakot, nőiesebbet. Ugyanakkor imád sportolni, pénze viszont nem nagyon van arra, hogy többet is egyen, de elvileg nem is kívánja.


Szerintem amúgy a húsossabb alkatúak, mint én is jobban kívánunk olyan ételeket, amiket a vékonyak anyagcseréből adódóan is kevésbé. Ma pl: egész nap szénhidrátot zabáltam kb. Mondjuk mensi 2. Napján ez valahol normális is, előtte napokig nem bírtam rá se nézni a kajákra, olyan hányingerem meg fejfájásom volt. A szervezet nem hülye, pótolja, ami kell. És azért küzdelem a fogyás, mert egy X kilós testhez Z mennyiségű kalóriát kíván az agy is! Mert ennyi kell a szövetek fenntartásához is. Ha ehelyett a Z helyett kevesebb kalóriát kap, akkor megindul a zsírégetés, de garantáltan lesznek hiánytünetek ("elvonási tünet" hiszen leszokik a kalóriákról), amikkel ugyancsak megküzd a test, az anyagcsere, a hormonrendszer és az agy is. De jó esetben ez csak rövid távon rossz. Utána előnyére válik a fogyás. Jobb hormonok termelődhetnek, olyanok, amik mondjuk csökkentik az étvágyat. A rendszeres mozgás szintén csökkentheti a kóros étvágyat, emiatt csak kalóriacsökkentéssel nem érdemes fogyni. Az izom is leépül, nem csak a zsír, az pedig nem kellemes.


Tapasztalatból mondom, borzalmas amikor kisebb megterhelésre is fújtat az ember, mert lefogynak az izmok. Valamilyen mozgásformát minden súlyfeleslegre lehet találni. Nem kell túlzásba vinni, napi 30 perc séta, heti 2x60 perc jól átmozgató mozgásforma (aki bírja annak kardio, később fontosabb az erősítés). Aztán lehet emelni heti 3 edzésre.1 év alatt garantáltan szép eredménye lesz, nem beszélve a közérzetről!

2022. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
Úgy 7-es. Autoimmun pajzsmirigyes vagyok meg a genetikám se jó, nagyon kell vigyáznom, mondjuk utálok is enni és szeretem néha koplaltatni magamat
2022. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Igazából 1. Viszont én örülök ennek, mivel a munkám miatt ez kinondottam előny (modellkedem).
2022. júl. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!