Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szoktál évente legalább...

Szoktál évente legalább egyszer méregteleníteni vagy tavasszal egy intenzív méregtelenítő kúrát végigcsinálni?

Figyelt kérdés

Azt mondják tavasz a nagytakarítás ideje, nemcsak a lakásban, hanem a szerveteben is célszerű lenne :-)

Milyen módon méregtelenítesz?


2010. szept. 21. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tudatosan es egeszsegesen elek, igy nincs ra szuksegem, de tavasszal mindig iszom friss csalanbol teat, ami nagyon jo hatassal van a szervezetre, mivel kituno vertisztito, es magas vastartartalma is van, igy erositi is a szervezetetet.


A masik, amit szinten elvegzek evente 1-er, mint vertisztitas es betegseg megelozes celjabol,hogy megeszem 1 kg akacmezet, ez 1 osi recept:


1kg akacmez + 6 fej f.hagyma

a hagymat picikre vagom es a mezbe teszem amit 1 honapig kell erlelni,

majd az 1 honap letelte utan, napi 1 ev.kanallal kell fogyasztani, amig az elnem fogy.


Az 1 honap erlelesi ido alatt neha megkell razni az uveget!

2010. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem! Nagyanyáink sem csinálták, méghis eléltek 90 évig. Ez egy újabb őrület. Ismerek egy TV-st, aki majdnem belehalt a bélmosásba, ami jónéhány évvel ezelőtti őtrület volt. A követendő: keveset, jó minőségű, vitamindús

élelmiszert magadhoz venni elegendő folyadékkal. Ez az alapfeltétel. A többi: üzlet!

2010. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az 1 válaszolónak.

Ha tudatosan és egészségesen élsz, akkor gondolom csak bio élelmiszert fogyasztasz(ami melesleg méregdrága)és semmi olyan terméket nem veszel meg az üzletben, amiben van tartósítószer szinezék,aroma egyszóval amiben szerpel akár egy db. E számmal jelzett adalékanyag, persze semmilyen gyógyszert nem szedsz, maszkot hordasz, nem szívod be a szmogos levelgőt, a port, nem használsz vegyszert otthon vagyis egy védő burokkal vagy körülvéve, ami mindentől megóv :-) stb... És akkor feltételezem ezért nincs is szükséged méregtelenítésre.

Na ne már.... az egészséges és tudatos életmód nem függ össze a méregtelenítéssel. A mindennap beszívott poros, szmogos, füstüs levelgő , a napi szinten jelenlévő vegyszerek életünkben, a gyógyszerek, amiket beveszünk, még ha csak 1 fájdalomcsillapítóról van szó és a megevett tartósítószeres, szinezékkel teli élelmiszerek, a bolti kozmetikumok, higéniai termékek maradványai, amik a bőrön keresztül felszívódnak mind idővel felhalmozódnak a szervezetben, ezért van szükség évente legalább 1x egy intenzív méregtelenítésre.Itt nem csak az élelmiszerről van szó.

Persze ez mind szép és jó dolog tudatosan és egészségesen táplálkozni.És igen a fokhagyma ami valóban nagyon jó vértisztító, vírus, baktériumölő, immunrendszer erősítő+ a méz, ami szintén nagyon jó. Ez valóban nagyon jó betegségmegelőzés céljából, de a méreganyagokat nem viszi ki a szervezetből.

Lehet én is kipróbálom ezt a mézeset :)

2010. szept. 21. 09:36
 4/12 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak.

Még a nagyanyáink idejében sokkal kevesebb szintetikusan előállított termékeket lehett kapni. Nem volt olyan sok élelmiszer, ami tele vol tartósítószertől, szinezéktől kezdve minden sz*ral->abban az időben házi készítésű samponokkal mostak hajat , házi készítésú szappant használtak, házi készítésű haj és arcpakolásokat tettek fel a hajukra az arcukra. Nem fejlődütt ilyen gyorsan mint napjainkban a világ vagyis az elektonika az internet elterjedése, az infrastuktúra rozamos fejlődése, nem volt ennyi autó, tisztább volt a levelegő... még sorolhatnám, éppen ezért méregtelenítésre se volt igazán szükség.

Ja igen a különböző egészségügyi problémákra vagy betegségmegelőzés céljából nem tömték magukat gyógyszerekkel, hanem a jól bevált régi módszerekhez nyúltak. Fokhagyma vagy egyéb gyógyfüvek... Nem véletlen mondják azt, nincs jobb a régi bevált módszernél.

2010. szept. 21. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugy elek tudatosan, hogy tudom, hogy mit es mikor eszem es miert!

Tudom,hogy ez furcsan hangzik, de igy van. 4 gyermeket szultem es neveltem, es nagyon "tiszta a verem".

Eppen most volt 6 honapja, hogy valakinek szuksege lett volna verre, tehat beteg volt, s itt jottem En szamitasba,

mivel eleg ritka a vercsoportunk, igy felajanlottam. Megvizsgaltak es azt mondtak, hogy ez fantasztikus, hogy

ennyi edosen es ilyen ver!

En nem foglalkozom a bio termekkel, mivel mar nem vagyok fiatal, En tanultam es nagyon sokat, mivel ez a "hobbim", tudni akartam a testrol mindent, amit tudni lehet, hogyan mukodik.

Soha nem szedtem gyogyszert, soha nem voltam beteg. Amikor valamit eszlelek, valami elterest, akkor azt megnezetem, es ugy kezelem onmagam ess termeszetes modon.


Nem jarok maszkban, pedig az obol-haboru idejen volt mit beszivni, mivel ott aztan volt fust,mivel egtek az olajtartalyok, s En ott voltam.

Nagyon sok tehen tejet fogyasztok, regen napi 1 l-ert, s pl. ez is tisztitja a tudot.

Az utobbi idobben inkabb teazom, gyogynovenyeket hasznalok, igy a zsalya a menta, a csalan stb. is mindig a cseszembe kerul, amit szeretettel es valtozatosan fogyasztok, s ezek kozben tisztitjak a Tudot is pl.


Nagyon sok friss zoldseglet iszom, mivel jobban szeretem a gyumolcsnel, s ezeket ehgyomorra fogyasztom.

Igyekszem a regi modon termesztett zoldsegeket vasarolni, tehat amit termeszetesen termesztenek, nem hasznalnak vegyszert, es igy mindig megnezem a zoldseget, hogy mekkora is valojaban.

ugyanis amit "tapszereznek" ott mar meglatszik a termeten, vagy pedig az "illatan".

A zoldsegek kozul a kedvencem a s.repa+zeller, paradicsom, uborka.

nagyon sok szolot fogyasztok, papayat, ananaszt es citromot.

A reggeli italom zoldsegle, 20 eve ehgyomorra fogyasztom, es mindig valtozatosan. Az utobbi idoben kezdtem el fogyasztani a szoja babot es az aloaverat, de ezeket is

a termeszetes, tehat a friss formaban, nem pedig kapszula formajaban.

Termeszetesen rendszeresen gondoskodom arrol, hogy mozogjak, igy azt is valtozatosan vegzem.

Ma mar nagymama vagyok, evente elmegyek egy kivizsgalasra, de meg sosem talaltak semmi elvaltozast a szervezetemben.

Mindig mindent frissen, vagy fogyasztott formaban veszek, es mindig megnezem, hogy honnan szarmazik!

Az utobbi idoben fedeztem fel az indiai fuszereket es a gyogyitasi hatasait, igy azzal fozok mar tobb eve.

Tehat a porkolt keszitesenel mar nem csak a hagyomanyos izesitese lesz, hanem kerul bele gyomber, kurkuma stb. mivel ezeknek is nagyon jo a tisztito hatasuk.


Hidd el, hogy nem olyan nagy dolog ez, csak egyszer kell elkezdeni ezt a fajta eletmodot, aztan mar ezt fogod megszokni, es egeszseges tudsz elni.

2010. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg annyit megjegyeznek, hogy a testem apolasat is igy apolom, hogy En keszitem el es hazilagosan.


Ezekhez is a zoldsegeket es a gyumolcsoket hasznalom. pl.

amikor 50 fokban mentem napozni a tengerre, akkor a kovetkezot tettem.


Belsoleg: s.repa + zeller + aloavera


Kulsoleg: s.repa + paradicsom + aloavere + kokuszolaj.


Sosem voltam faradt, es sosem egett le a borom, s nem kaptam borbetegseget sem!


Pedig volt olyan, hogy felnapokat toltottunk a tengeren, de a balatonnal is igy teszek,

a kulonbseg, hogy csalanteat iszom, es friss gyumolcsoket fogyasztok,

de a hazilagos nap tejem az a fenti, es a nyaron is nagy hoseg ellenere nem egett le a borom, holott napokat ott toltottunk.

Az arcomnal a kulonbozo pakolasok keszitesenel a mezet es a jojoba olajat hasznalom es tejszint.


En abban hiszek, hogy amikor a belso szervezet egeszsegesen van taplalva, akkor a test is szep lesz.

Tehat itt a szervezet belso taplalalasa a fontos!

2010. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is próbálok egészségesen élni,de azért én havonta tartok egy lé-,vagy zöldséggyümölcs napot.:D

Tavasszal meg a tavaszi szünetben egy nagyobb tisztítókúrát.

Amúgy mondják,hogy régen az emberek ilyenek nélkül is vígan éltek eddig meg eddig.Igen...de akkor nem ettek mekis,burgerkinges,meg ilyen szar színezékekkel,tartósítószerekkel dúsított, nulla tápanyag tartalmú kajákat.Nem szívták a szmogos levegőt.Minden más volt régen.Mért kell a régi időkre hivatkozni?Valószínűleg ha az lenne mint akkor,akkor nem kéne mesterségesen tisztítani a szervezetünket,hanem a májunk meg a vesénk magától megtudná teljesen tisztítani.De mindegy...

2010. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen valóban a sokfajta nyersen "tirmixolt" zöldség méregtelenít és az aloe vera.
2010. szept. 21. 11:37
 9/12 A kérdező kommentje:
Én aloe verával méregtelenítek, rendszeresen iszom. Nagyon jó külsőleg, belsőleg.12 vitamin és több mint 200 fitoaktiv összetevő van benne. Amelett, hogy feltölti a szervezetet energiával, táplálja sejtszinten méregtelenít. Nem erősíti az immunrendszert, hanem karbantartja és javítja az emésztés, vírus, baci ölő stb...nem is sorlom. Nekem ez vált be a legjobban. :-)
2010. szept. 21. 11:39
 10/12 A kérdező kommentje:
És házi hajpakolást használok. Avokádó+tojássárgája+kis olivaolaj :-)
2010. szept. 21. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!