Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem zavar néhány fiatal...

Miért nem zavar néhány fiatal lányt/fiút ha hirtelen borzasztóan elhízik?

Figyelt kérdés

Nemrég volt az 5 éves osztálytalálkozóm…meglepve tapasztaltam, hogy néhány fiú és lány akik 18 évesen még bőven vékony vagy normál testalkattal rendelkeztek, egyszerűen brutálmód elhíztak, itt persze nem arról beszélek, hogy felszaladt 5-10 kiló vagy, hogy enyhén pufik lettek, hanem kóros és egészségtelen elhízásra gondolok, sokan tipikusan a “könnyebb átugrani, mint megkerülni” kategóriába esnek. Nem értem, felfogni nem tudom, hogy mindössze ilyen rövid idő leforgása alatt, hogyan duplázták meg a testsúlyukat és ez hogy nem zavarja őket? Azt nem hiszem, hogy nem vették észre, amikor másfél éve eltörtem a lábam a magas 3 hónapos inaktivitás és persze az unalom sorozatozás és pizza zabálás közben rám is rám szaladt 5 kg, de alig vártam, hogy újra sportolhassak és leadhassam, pedig az az 5 kg nem volt valami látványos, de egyszerűen tudtam, hogy ha ez így marad akkor lesz ott több is és akkor már nagyon nem fogom jól érezni magam a bőrömben.


Tehát a kérdés adott, egy fiatal, alapjáraton borzasztóan csinos 23-24 éves fiút/lányt miért nem zavar az, hogy borzasztóan elhízik? Egy fiatal 20-on évesnek szerintem pont, hogy ki kellene hoznia a külsejéből a legtöbbet, hiszen ez az a kor amikor alapjáraton már nem csak, hogy a genetikai adottságaid miatt lehetsz szép, hanem jó esetben önálló jövedelemmel rendelkezel, kialakíthatod a saját öltözködési stílusodat, frizurádat, anélkül, hogy anyuci apucitól kellene könyörögni egy új cipőt vagy pólót stb stb….

Persze, a külső nem minden, de miért kell ennyire egészségtelenül elhízni?


Hangsúlyozom továbbra sem arról van szó, hogy telt karcsú vagy enyhén pufók lett a bombatestű csaj/srác, hanem arról, hogy 23-24 évesen úgy néznek ki, mint egy jól megpakolt cefrés hordó.


Persze vannak különféle hormonális meg ilyen olyan betegségek amik miatt könnyebben gyarapodik az emberek súlya, de a legjobb barátnőm egy pajzsmirigyes fitness edző és mondta, hogy igen, neki sokkal nehezebb tartani a súlyát, sokkal többet kell tennie érte, de semmi sem lehetetlen, plusz 25-30 kg felszedésére pedig semmilyen betegség nem mentség.



2022. júl. 17. 11:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Lusták tenni ellene. Sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy ő így érzi jól magát.
2022. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%

És téged miért zavar?


Miért kéne mindenkinek neked megfelelni?


Mi van ha ők jól érzik úgy magukat?


Baromi unalmas már, hogy egyes emberek elvárják másoktól, vadidegen emberektől is, hogy úgy nézzenek ki és olyan életet éljenek mint ők.

Nem vagyunk egyformák!!!

Mindenkinek saját felelőssége hogy hogyan éli az életét, mi jogon szólsz bele?

2022. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Van, aki így érzi jól magát. Lehet, hogy a suliban elnyomták magukban ezt, de az évek teltével feloldódtak a gátlásaik.
2022. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%

Ui.:

Sokan nem ilyen egészségb.zik mint egyesek, hogy másból sem áll az életük mint kalóriát számolni, edzeni éjjel nappal, és azon agyalni, hogy jaj mások mit gondolnak rólam ha meghízok esetleg.


A végén mindegy hogy sportosan vagy kövéren halsz meg, de élvezed az életet vagy szarrá dolgoztad magad és olykor sanyargattad magad egy két finom falat miatt.


Sportos is meg tud halni szívrohamban, vagy bármi másban..

2022. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Na ez a poszt pont engem ír le :) 24 éves srác vagyok és "jól megpakolt cefrés hordó" alkatom van, a súlyt pedig az elmúlt 5-6 évben szedtem fel. Nem tudom mennyire vagyok reprezentatív, valószínűleg semennyire, de engem alapvetően nem zavar. Az egészségemre próbálok odafigyelni, rendszeresen mozgok (sétálok, konditerembe is járok), orvoshoz járok figyelni hogy minden rendben van-e. Ugyanakkor elég nagy adagokat eszem és sokszor nem a legjobb kajákat. Biztos van ebben valamennyi ételfüggőség (nevezhetjük "lustaságnak", nem sértődöm meg rajta), mert pl. a cukros üdítőkkel nehezen birkózom meg, szabályosan tud hiányozni amikor nem iszok egy pár napig. Ugyanakkor nekem partnerben is az tetszik, aki testesebb, talán ezért sem tartom tragédiának hogy meghíztam. Voltam vékonyabb, nem éreztem magam jobban, volt hogy görcsösen akartam fogyókúrázni, az meg kifejezetten rossz időszak volt az életemben. Egyszerűen van akinek más prioritása van az életben.
2022. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
Én sem tudom ezt felfogni, gyakran látok régi ismerősöket elhízva. Főleg akik már házasok, aztán csodálkoznak, ha a párjuk félrekúr vagy elválnak. Én meg 10 éve változatlanul 50 kg vagyok, heti 3x edzek, a kajára annyira nem kell figyelnem, mert nem vagyok hízékony típus, de napi 2500 kcal-nál többet nem nagyon szoktam enni, nem is kívánom. Szerintem az ilyen emberek egyszerűen lusták, engem már egy kisebb mértékű zsír is zavar magamon, nemhogy 20-30-40 kg túlsúly…
2022. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
68%

#5 “Egyszerűen van akinek más prioritása van az életben.”


Mert aki sportol és próbál jól kinézni, annak nem lehet más prioritás az életében? Én a karrieremet is fontosnak tartom, ahogy a baráti kapcsolataimat is meg egyebeket, ezek mellé miért ne férne bele heti 3-4 óra sport (én összesen ennyit kondizok és ez is elég ahhoz, hogy szép formás testem legyen)? Itt nem a prioritásokról van szó, ennyi sport bárki életébe beleférne, csak a többség szimplán lusta. Sajnos Magyarországon nem szerettetik meg a gyerekekkel a sportot, sok más országgal ellentétben, ahol alap dolog, hogy szinte mindenki sportol.

2022. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

"Van, aki így érzi jól magát." "Sokan nem ilyen egészségb.zik mint egyesek, hogy másból sem áll az életük mint kalóriát számolni, edzeni éjjel nappal, és azon agyalni, hogy jaj mások mit gondolnak rólam ha meghízok esetleg."


Aham, persze, van aki úgy érzi jól magát, hogy van rajta legalább 20 kg zsírfelesleg, emiatt le kellett cserélni a ruhatárát, liheg, ha az első emeltre fel kell mennie, alig fér el egy széken, fájnak az ízületei, rengeteg a hurka rajta, izzad mint a ló, akkor az árnyéka, hogy egy fél erdő elférne mögötte..stb.. áá.. persze, hogy jól érzi így magát. :D :D


De hát, ebből is látszik, hogy ki mennyire tiszteli saját magát és egészségét. Nem kell "egészségb.zi"-nak lenni, csak nem kell a saját szemedbe köpni azáltal, ha tudod, hogy mik az egészségtelen kaják és italok, akkor azokat nem veszed magadhoz, ilyen egyszerű. Nem kell itt kalóriákat számolni és órákat sportolni. Tisztában vagy azzal, ha kimész az autó elé, akkor az elüt. De azt is tudod, ha dohányzol, egészségkárosító ételeket, italokat viszel be a szervezetedbe, akkor az rombolni fogja az egészségedet, akkor ezeket miért csinálod, ha tudatosan nem lépsz ki az autó elé? Pedig azt is megtehetnéd simán, nem, ha már az ilyen hulladékokat megeszed.


Kérdező, hagyd rájuk, ne foglalkozz velük. Hazánk Európa egyik legelhízottabb országa és nem azért, mert annyi hormonproblémás és beteg ember lenne. Hanem azért, mert egészségtelen mozgásszegény életmódot folytatnak. De nem baj, ők nem akarnak hosszú és egészséges életet élni. Így is túlnépesedés van. Nem kötelező megélni a 80 évet. A szervezet úgyis csak azt fogja nekik visszaadni, amit ők adtak neki.


Én úgy vagyok vele, hogy én legalább nem tartozom a birka kövér társadalom közé, nekem nagyon fontos saját egészségem, mert ha az nincs, akkor tulajdonképpen semmim sincs. Nem én fogok nyavajogni, hogy jaj az ízületeim, jaj, már megint kihíztam a kedvenc ruhámat...stb.. én saját magammal foglalkozom. Mindenki úgy él, ahogy akar, a tetteiért úgyis ő vállalja a felelősséget.

2022. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt vettem észre, számomra is furcsa, igazából rossz látni, alig tudnak mozogni...ne mondjátok, hogy ez nem okoz eü problémákat, kis diabétesz, hormonzavar, porckopás, a sok egészségtelen kaja igenis tönkreteszi a testet. Igen, rám is volt hogy felszaladt plusz 7-8 kg, hamar rosszul éreztem magam a szar kajátol, sok üres kalóriától, null tápértéktől. Annyi, hogy az elmúlt években bejott aputest, plus size a köztudatba, amivel semmi gond nem lenne, de ezt sokan batoritasnak érzik, teljesen túlzásba esnek 100 kg fölé tornasszak magukat. Ha nekik tényleg jó így, sajnálom. Mostanában a 18-35 korosztály nagy része tojik a testére, külsejére, egészségére. Azért úgy 10 éve nem ez volt a megszokott. Gondolom a covid elején a bezártság is rátett anno még egy lapáttal.
2022. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Az egészség-fetisizmus igazából a haláltól való beteges rettegésből eredezik, a hitvesztett, végső soron értékrend nélküli modern ember betegsége. Az élet múlékony, az emberek szoronganak a halál elkerülhetetlen és értelmetlen mivolta miatt, amit korábban a vallás tudott magyarázni. Az egyetlen módja tehát egy "jelentőségteljesnek" gondolt életnek az, hogy minél tovább meg tudjuk azt tartani egészségben. Az elhízás és a körülötte lévő hisztéria ennek a jelenségnek a része, az orvosok átveszik a papok helyét és értelmet adnak az életünknek: mozogj rendszeresen, egyél "rendesen", ne ess bűnbe, és akkor nem kárhozol el.
2022. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!