Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a retard(nyú...

Mi a véleményetek a retard(nyújtott hatású) vitaminrol?

Figyelt kérdés
C vitamint szeretnék venni és olvastam neten a retard vitaminrol ami nem ürül ki 2-3 óra alatt a szervezetbol. Valaki próbálta már vagy ajánlja?
2022. júl. 25. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Én napi 2x szedek, egyik retard, masik sima
2022. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben vannak a retard készítmények. Ugye a szakirodalom alapján a nátriumfüggő aszkorbinsav (C-vitamin) 200 mg bevitelével éri el az abszorpciós maximumot, a többlet pedig a vizelettel ürül. Na most egy lassan felszívódó készítmény esetében ez az abszorpciós maximum gyakorlatilag értelmét veszti. Szakmailag ez pontatlan meghatározás, de ez a gyakorikerdesek.hu, nincs kedvem katedrai minőségben értekezni. A lényeg, hogy ha számodra valamilyen okból kifolyólag kiemelten fontos a C-vitamin pótlása, és megéri neked a drágább retard készítmény, akkor hajrá. Egyébként egy átlag egészséges ember számára én simán csak azt ajánlom, hogy egy zöldségekben és gyümölcsökben gazdag táplálkozás mellett egy napi 200 mg-os C-vitamin tabletta bőven elegendő egészségügyi szempontból, de ez csak az én véleményem.
2022. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fölösleges, üzleti fogás
2022. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!