Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trittico 150 mg retard tablett...

Trittico 150 mg retard tablettával milyen tapasztalatotok van? Mire hatott jól (alvás, depresszió, szorongás)? Milyen mellékhatása volt?

Figyelt kérdés

A fő problémám az elalvási nehézség (sokszor hajnalban alszok el) és a depresszió. Örömképességem van, nem vagyok nagyon rosszkedvű, de egész nap csak feküdnék, mindent nagyon megerőltetőnek érzek.

Kisebb gondom a szorongás.


Bipoláris depresszió (depis vagy kevert fázisában) szedte valaki? Áttolta kevertbe vagy hipomámba/mániába?



#depresszió #alvászavar #generalizált szorongás #PTSD #Szoc. szorongás #Bipoláris/mániás depresszió
2021. nov. 20. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Alvásban segített, depresszión/szorongáson nem. Már nem szedem. Nem egy erős gyógyszer.
2021. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
12 órát aludtam tőle, utána meg kómás voltam, félálomban dolgoztam a napom felét. Amikor bevettem, kiütött egy fél órán belül. Máson nem segített. Bipoláris vagyok, de ez nem okozott gondot ilyen szempontból, jópár másik antidepresszánssal ellentétben.
2021. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1/2

Mekkora adagot szedtél? Ezzel hány órát tudtál aludni? Másnap álmosított?


2/2 Melyik antidepik okoztak bipolos gondot? Mekkora adagot szedtél?

2021. nov. 20. 11:56
 4/19 anonim ***** válasza:
1 vagyok. 150mg/d. 10 órát kb. Másnap nem volt hatása nálam. Kicsit olyan ez a gyógyszer mint egy bzd nyugtató, de nem olyan erős. Szokták felírni benzókról való leszokáshoz is amúgy.
2021. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

BZD nekem már nem hat alváshoz, égig nem akartam emelni. Stilnoxnak semmi hatása nem volt. Dormicum kiütött, nem voltam másnap álmos, de azt nem jó hosszú távon szedni.

Még nem tudom, h ezzel mennyire fogok tudni aludni, mától (3. nap) vehetek be egész szemet. 1/3 tbl nem álmosított, 2/3 tablettának volt álmosító mellékhatása. Egész szem félek, hogy túlaltat, de jó lenne ha tudnék ennyit szedni, mert depresszióra 150-300 mg a hatásos adag.

2021. nov. 20. 12:26
 6/19 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Akkoriban egy egész szemet szedtem, tavalyelőtt újra kipróbáltuk, akkor egy harmadtól ugyanaz volt. Szerintem az én esetem ritkább, de az orvos azt mondta, hogy találkozott már ilyennel, hogy ennyire fejbe vág valakit. A Velaxin hipománba tolt át, a Duciltia és az Elontril pedig egy nagyon durva kevertbe. A többi meg inkább semmit nem csinált. Akkoriban még nem bipolárisként kezeltek, most már nem is kapok antidepresszánst.
2021. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Korábban hosszú sima vagy kevert depresszióm volt, és rövid hipomán fázisok.


Lamolepet is szedek kb 1,5 éve, azóta nem volt kevert vagy hipomán fázisom, annak ellenére, hogy csak gyenge megelőző hatása van ezek ellen. Akutban nem hat rá a szakirodalom szerint. Depresszióra megelőzésre és akutban is adható, de nekem erre nem elég. Remélem össze tud dolgozni az antidepivel.


Antidepit félve ad az orvosom, de a (minden téli) depresszióm nem maradhat kezeletlenül.


Antipszichót mellékhatás miatt nem szeretnék újra szedni.


Lehet elég lesz most, ha az alvásom rendezi. Attól is erőre kaphatok.


Dulcitia másodjára már nem hatott. Elontrilt 1x szedtem, készlethiány miatt kellett váltani. Nem tudni, h emiatt vagy más gyógyszer elhagyása miatt volt egy helyben maradási nehézségem. Akatízia szerű volt.


Elontril ?-el vagy Anafranil jöhet számításba.


Orvosom és eddigi tapasztalatom szerint az SSRI szerek nekem nem hatnak.


Azért esett erre a választás mert alvásgondra is jó, és nem hízlal vagy nem annyira, mint az antipszichók.

2021. nov. 20. 13:17
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Elontrillel nem jó a tapasztalatom. A Tritticot viszont már vagy hat éve szedem, igaz jelenleg már mindössze egyharmad tablettát. Az alvásom többnyire elfogadható.
2021. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8/8

Milyen hatást tapasztaltál?

A teljes szemmel mennyit aludtál?

Miért csökkentetted?

2021. nov. 20. 17:55
 10/19 A kérdező kommentje:
Étvágyat növelt vagy csökkentett?
2021. nov. 20. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!