Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magas glikémiás indexű...

A magas glikémiás indexű ételek felszívódása akkor is lassul, ha nem teljesen egyszerre eszem meg a dolgokat, hanem egymás után? Tehát pl. husi zöldséggel, és utána a fehér rizs.

Figyelt kérdés
2022. júl. 29. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Fu nem ertem a kerdest.


Az alacsony GI ch-k szívódnak fel lassan.


A többit fejtsd ki kérlek.

2022. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A feldolgozott szénhidrátok semmilyen kombinációban nem lesznek jók, ez tapasztalat. Így híztam meg 110kg-ra: sok fehér rizst ettem csomó zöldséggel meg husival. Nálam is pontosan ez volt az elmélet, hogy majd a GI-t helyreteszi a kombináció. Valamiért nem működött.


Most kcal-ra sokkal többet eszem, csak más összetételben (sokkal összetettebb dolgokat) és 78kg vagyok.

2022. júl. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit jelent az egymás után. Ha még a gyomrodban van a hús és a zöldség, valószínűleg lassabban szívódik fel a szénhidrát a rizsből. De sok értelmét nem látom külön enni, inkább egyél a rizsből kevesebbet.
2022. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!