Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén- és tejérzékenyként...

Glutén- és tejérzékenyként mit egyek kenyér helyett?

Figyelt kérdés

pár éva derült ki, hogy tejre érzékeny vagyok, gluténra, élesztőre enyhén érzékeny, de orvos szerint mindet kerülnöm, és érzem is, h nem tesz jót.


A probléma az, hogy képtelem vagyok megszokni a puffasztott rizst, itthon sütött lepényt.

Míg ki nem derült, péksütemény-függő voltam, ez az egyik probléma, a másik az, hogy sportos vagyok, sokat biciklizek, és egyfolytában éhes vgyok, mert nehéz bármi laktatót magammal vinni szendvics helyett.



2022. aug. 1. 06:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni gluténmentes kenyeret, péksüteményt.

Itt találsz recepteket:

[link]

2022. aug. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sztem ezekben van élesztő.
2022. aug. 1. 06:58
 3/11 A kérdező kommentje:
ja bocs, nem mindegyikben, akkor köszi.
2022. aug. 1. 06:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Élesztőmentes gm kenyér.
2022. aug. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a gm pékárukat. Az én "szendvicsemben" nincs kenyér: egy-két szelet sonka, sajt feltekerve, benne paprika. Néha eszek hozzá főtt tojást, más zöldségeket is. Nekem ezek elég laktatóak. Utazáshoz ezt teszem dobozba, és/vagy viszek egy csomag olajos magot, pl. mogyoró, dió, kesudió, és gyümölcsöket (alma, banán stb.). Tej helyett kókusztejet használok. 7 éve vagyok diétán, már nem hiányzik a kenyér.
2022. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A puffasztott rizsszelet helyett érdemes megpróbálni a hajdinatallért. Rossmannban és Sparban mindig kapható. Kicsit kellemesebb az íze, persze ne keresd benne a kenyeret. Én megkedveltem két gluténmentes kenyeret: egyik a Penny saját márkás gluténmentes többmagvas toastja, a másik a Lidl gluténmentes barna kenyere. Mindkettő rizskovásszal készül. A fehér változatuk kevésbé jó. Az összes többi gluténmentes kenyérrel hadilábon állok, szinte az összeset kipróbáltam, Schärtől Love Dietig. Remélem, valamelyik jó lesz.
2022. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6:

köszi. a hajdinatallért megpróbálom, de ahogy látom, elég drága, szóval sztem ha ízlik, akkor is csak utazáshoz fogok venni.

2022. aug. 2. 08:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos drága a hajdinatallér, de sokáig elég. Mondjuk én alig eszem "kenyeret", nem is kívánok többet enni. Reggelire egy szelet a fent említett valamelyik kenyérből, a hajdinatallérból pedig néha este szoktam rágcsálni. Néhány hét után el tudod engedni a kenyérféléket, hidd el. Helyette földimogyoró és más magok, gesztenyemassza (édesítetlen), kukorica, babkonzerv vagy otthon készített babsaláta, stb. Létezik babchips is, bioboltban lehet kapni. Idővel eszedbe sem fog jutni a kenyér.
2022. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
52%
A gluténmentes kenyerek nem biztonságos szénhidrátok, kérdező. A rizs zonulintartalma kísértetiesen hasonlít a gluténhoz, és áteresztő bél szindrómát válthat ki, ami az autoimmun betegségek előszobája. Ugyanígy a burgonya agglutinintartalma is. A legjobb, ha legalább egy évig teljesen elhagyod a kenyér és tésztaféléket, és helyettük zöldségeket eszel.
2022. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-8 vagyok. Nagyon meg tudom erősíteni gyakorlati tapasztalat alapján Senior Séf válaszát. Hús, érlelt sajtok, zöldség, gyümölcs és minden étkezés mértékkel, megszűnnek a gondok. Persze könnyen beszélek, mert a kifőtt tésztákat ki nem állhattam soha, a krumplit és a rizst sem nagyon szeretem, ill. könnyen lemondok róluk.
2022. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!