Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szedjem a kreatint? És...

Keny09 kérdése:

Hogyan szedjem a kreatint? És mennyi g-mot? Mennyi idöt edzek?

Figyelt kérdés

El kezdenék kreatint szedni,de nem tudom hogyan fogyasztjam! Fogyaszthatom tömeg növelővel,vagy külön fogyasztjam vizzel( vagy egyéb folyaddékal is fogyasztható)?

178cm 58kg vagyok,napi 15g ketté szedve úgy fogyaszthatom? Olvastam hgy napi 20g az átlagos napi bevitel,de az én test átlagmmoal nem tudom mennyi a napi g beviel!

Heti 4 nap 1-1,5 óra elég edzés idő? Sajnos dolgozok es nincs úgy időm,viszont sok + tömeget szeretnék! 80kg lenne a cél,tudom hgy sok időbe fog telni,de ki tartok!



2022. aug. 13. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

"Fogyaszthatom tömeg növelővel,vagy külön fogyasztjam vizzel( vagy egyéb folyaddékal is fogyasztható)?"

Azzal iszod, amivel akarod. Hogy minek vettél tömegnövelő port, azt te sem tudod, de ha akarod, akkor idd azzal, tök mindegy.

"napi 15g ketté szedve úgy fogyaszthatom? Olvastam hgy napi 20g az átlagos napi bevitel,de az én test átlagmmoal nem tudom mennyi a napi g beviel!"

Bárhol is olvastad, soha ne nyisd meg többet azt az oldalt. 2022 van, tájékozódj már kérlek naprakész és hiteles forrásból (videók, podcastok, tanulmányok). Ha versenyzőknek elég a napi 5-6 gramm, akkor neked is elég lesz. Mi a francért innál te napi 15-20 grammot belőle? Azt hiszed, hogy ettől leszel izmos vagy erős? Nem leszel, ettől maximum gyomorproblémád lesz. A te 58 kilóddal a napi 4-5 gramm kreatin is bőven sok. A vizsgálatok egyértelműen kimutatták, hogy semmi relevanciája nincs a 5 grammot meghaladó kreatinbevitelnek.

"Heti 4 nap 1-1,5 óra elég edzés idő?"

Az, hogy te heti hányszor edzel hány órát, annak szerinted milyen információ értéke van a fejlődésedre nézve? Ez súlyzós edzés, erőedzés, nem időre mérik. Az edzésed akkor "elég", ha az intenzitás és a volumen optimális menedzselésével folyamatos progressziót tudsz fenntartani, ergo jönnek a súlyok, erősödsz. Hogy neked heti háromszor 50 perc, vagy heti ötször 2 óra az edzésed, az szart se számít.

"80kg lenne a cél,tudom hgy sok időbe fog telni,de ki tartok!"

Mi értelme kilóban kitűzni a célt? Mit gondolsz, hogy a te magasságoddal úgy leszel 80 kiló, hogy az színtiszta izom lesz. A jelenlegi tudásoddal az is csoda lenne, ha 1 kg izmot felpakolnál a következő hónapokban. 80 kiló akkor leszel, ha jól behízol, bezsírosodsz, ami által szarul fogsz kinézni, de legalább egészségtelen is. A te magasságoddal valahol 70 kiló környékén van az a forma, ahol még jól tudsz kinézni, de az, hogy te egy izmos fizikumot hozz össze, az hosszú évek kemény munkája.

Ne kilóba tűzd ki a célt, mert semmi értelme. Szerintem te nem tudod, hogy naturálon mit lehet kihozni ebből a sportból. Ráádásul amíg ennyi a tudásod, addig tényleg ne tápkiegészítőkre költs, pláne ne tömegnövelőkre, meg hasonló szutykokra, hanem tájékozódj, informálódj, szerezz tudást, tanuld meg az edzés, a sporttáplálkozás és a regeneráció alapszabályait, mert így hiába iszod a napi 15 gramm kreatin tömegnövelő porral, semmit nem fogsz elérni.

2022. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
amig tényleg ilyen szinten vagy tudásban addig 0 gramm kreatin szedj. jó kiegészítő tud lenni egyeseknél a kreatin de amíg nem vagy megfelelően képbe az edzéssel az étkezéssel meg a regenerációval addig kár erre zsetont költeni mert nem fog segíteni. de amúgy 5 gramm bőven elég minden élsportoló annyit szed. nem tudod hol olvastad a napi 20 grammot mert ilyet ma már tényleg halál ciki leírni. egyébként 80 kilósan te nagyon szarul fogsz kinézni úgyhogy azt engedd el. ne kilóban határozd meg a célodat.
2022. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Napi 5g a nap bármelyik részében bőven elég, ne kúra szerűen hanem napi szinten. Ennél több kreatin egyrészt felesleges, másrészt ha nagyobb adagot veszel be egyszerre, könnyen bef.shatsz - főleg a monohidráttól
2022. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasgass a témában. Még van hova fejlődni.

Edzés terv, étrend, makró vagy kalória szükséglet meg van?


Igen könnyűnek tűnik ez a sport de nem csak az eszetlen súly dobálásból és zabálásból áll.

2022. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neked simán 3g is elég...
2022. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!