Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi tudná helyettesíteni a tejet?

Mi tudná helyettesíteni a tejet?

Figyelt kérdés
Laktóz érzékeny lettem,de tudom hogy nagyon fontos a tej az ember számára,főleg nekem,SM beteg vagyok. Az izom építésért és a jó alvásért ittam főleg tejet... de már nem bírja a szervezetem...mi az ami helyettesíteni tudja a tejet? Esetleg ihatok még kecske tejet vagy sója tejet? Vagy akármi más étel, ital az izmok és a jó alvás érdekében? Válaszokat köszönöm!
2010. szept. 24. 07:19
 1/5 vaszily katalin ***** válasza:
szia.gyogynövény bolt .nagy áruházban, v.gyogyszertárban néz utána.szoja, rizstejel .legjob az orvost s gyogyszertári dolgozot kérdezel.
2010. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sparban van laktozfree tej,elérhető áron,meg dm-ben szója vagy rizstej.

Kisfiamnak is ez a baja,onnan tudom.

2010. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget,utána járok.:)
2010. szept. 24. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én is laktózérzékeny vagyok már 1éve,nekem a spar free termékek egyátalán nem jöttek be.Egyébként rá is van írva hogy sovány tejport tartalmaznak,és nyomokban tejet is.Tehát,nekem a spárfree terméktől mindig fáj a hasam.Ami nekem jó,a sójatej,rízstej,mizo laktózmentes tej.Nem árt probiotikumot inni(pro gastro),áldom az orvosom hogy ezt felírta,mert azóta havonta,kéthavonta csak egyszer van (1 napot)hasmenésem.De megmondta az orvos is hogy ha betartom a diétákat sajnos akkor is elő fog fordulni hasmenés ugyanis vannak sajnos rejtett laktóz élelmiszerek,amikre nincs feltüntetve hogy tartalmaz.EZ MAGYARORSZÁG.Mondok egy pár élelmiszert amit semmiképp se fogyasz:párizsi,virsli,szafaládé(ezek mind tartalmaznak tejet).Kerüld,a pékségeket,cukrászdákat,Mcdonalds,burgerking(a zsömléjük tejes).Se fagyi,se jégkrém.Vannak viszont ételallergia üzletek,és most rátaláltam egy cukrászdára is.Végre ehetek sok-sok édességet:-).Ha segítség kell még valamiben nyugodtan kérdezz.
2010. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nahát ezeket nem is tudtam,hogy a párizsi,a virsli meg az ilyenek is tartalmaznak tejet... azon viszont kevésbé vagyok meglepődve,hogy nincsenek ezek feltüntetve...:S Hát igen...

Megfogadom a tanácsokat,köszönöm ezt a részletes információt,nagy segítségek voltak az infók.:)

CSak annyi kérdésem lenne,hogy a yoghurt-ra és a kefirre miért nem mutatkoznak a tünetek...sőt kifejezetten jót tesz... ez normális? Köszönöm még egyszer mindenkinek!!

2010. szept. 27. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!