Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fordított testdiszmorfia...

Fordított testdiszmorfia lehet ez?

Figyelt kérdés
26 éves srác vagyok, és mióta élek, állandóan szorongok a hangom és az alkatom miatt. A nyáron kicsit megpróbáltam többet enni, meg tanácsra otthon edzeni, mivel nem tudok lemenni edzőterembe. Nem méregettem magam, de kb. augusztus elején volt pár nap, amikor kimentem az utcára rövidnadrágban (nálam ez nagy szó), és abszolút nem szorongtam. Elkezdtem beszélgetni egy lánnyal is egy társkeresőn, és tényleg ha aznap mondta volna, hogy talizzunk, egyáltalán nem lett volna önbizalomhiányom, és találkoztam volna vele. Aztán hazajöttem a családi otthonba, ahol van szobamérleg és megmértem magam. Semmivel nem mutatott többet, vagy kevesebbet a mérleg. Aztán, amikor egyedül voltam, levetkőztem, csináltam pár távoli képet, hogy egyáltalán lássam, hogy hogy is nézek ki. Ugyanazt az undorító, hányinger meggörnyedt csontkollekciót láttam, mint korábban. Teljesen lerombolta azt, amit előtte felépítettem. Olyan rossz érzés volt látni azokat a képeket annak tudatában, hogy még vékony, semmit nem edző srácok is klasszisokkal jobban néznek ki. Teljesen elment az önbizalmam attól is, hogy azzal a lánnyal találkozzak. Mondtam neki, hogy vékony vagyok, de szerintem azt nem gondolná, hogy ennyire (176 centi 55 kiló).

2022. aug. 27. 15:19
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%
Elég szomorú történet ez. És az igazság az, hogy megintcsak a médiát lehet okolni mindezért. Minden ember más formájú, ha tesz is az érdekében, nem fog úgy kinézni, ahogyan azt elvárná önmagától, pláne nem ha photoshoppolt emberek lebegnek előtte, meg szteroidokat zabáló hülyegyerekek. Ha belegondolsz ép ésszel, a 80 as években nem volt ez. Nem foglalkoztak az emberek azzal, ki-hogy néz ki. Milyen a teste, meg önmagukat sem stresszelték azzal, hogy: jaj, mit fog szólni ez meg az, ha meglát. Most meg mi van? Konditerem, mérleg, saláta, zab, súlyzók, has, feszes, bomba, lapos, kocka... meg mindenféle badarság. Az ember igazából nem tud egy hamburgert megenni úgy, hogy ne az járjon az agyában, vajon mennyit fog hízni tőle. Aki vékony, azért van csesztetve, aki túlsúlyos azért. Mindent az egészségre fognak, holott a hülye is tudja, ez csak duma. És ez sajnos egyre rosszabb lesz. A nők is, mint ahogyan a férfiak magasra tették a párválasztás mércéjét, és a belső tulajdonságok, mondhatni eltörpülnek, mintha nem is lennének. Mit számít minden, ha csontkollekció vagy, vagy esetlegesen hasad van. Az vígasztaljon, hogy sajnos nem egyedül vagy ezzel. Dobd ki a mérleget, a tükröt törd össze! Te az vagy, aki! Így nézel ki! Ha mások emiatt ítélkeznek, azokkal nem kell foglalkozni, benyelte őket is a média. Ne hagyd, hogy ez túlmenjen.
2022. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Szteroidos srácok ide-oda... Egy 26 éves férfinak nem így kéne kinéznie, mint ahogy én... Képet is mutathatok.
2022. aug. 27. 16:54
 3/58 anonim ***** válasza:
86%
Hát, szerinted, hogy kellene kinéznie?
2022. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Az én esetemben legyen 75-80 kiló. Határozottan látszon a csipő-váll arány. A combjai érjenek össze középen és persze nem a zsírtól. Vastag nyak, férfias hang. Normális vastag karok, amin jól mutat egy karóra. Ennyi.
2022. aug. 27. 17:07
 5/58 anonim ***** válasza:
88%
Ez borzalmas
2022. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Miért lenne borzalmas? Ez egy normális férfi test leírása.
2022. aug. 27. 18:18
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a hosszú edzések váltak be , hanem az alap gyakorlatok. Max egy órás edzés ezekkel, heti kétszer. Fekvenyomás, felhúzás, guggolás. Talan még vállból nyomás meg. De a legjobban akkor indult meg a súlyom mikor a felhúzásra és a guggolásra koncentráltam. Ezek nélkül amikor csak karoztam, hasaztam meg ilyenek meg sem mozdult a súlyom. És nagy befektetés nem kellett hozzá. Vettem egy rudat az elején valamint 2 db 10es és 2 db 5kgos súlyt. Bőven elég volt. Aztán ahogy múlt az idő vettem hozzá.
2022. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen teljes testes gyakorlatokra mint a guggolás és felhuzas azokra koncentráltam.
2022. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
85%

ú ez tényleg borzalmas lehet.

menj pszichológushoz, ez nem normális h ilyen szinten stresszelsz a kinézeted miatt.


idővel hátha eltudjátok érni hogy a szorongásod csökkenjen annyit hogy eltudj járni konditerembe, és akkor már a fizikumod is fejlődni fog.


vagy bevásárolhatsz otthonra ezközöket és akkor otthon is tudsz fejlődést elérni, de pszichológus mindenképp kell, ez magától nem fog elmúlni valószinüleg még akkor se ha kigyúrod magad, mert mindig fogsz valami hibát találni a kinézetedben.

2022. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Szerintem meg normális, mert emiatt sehol sem vesznek komolyan és a nőktől sem várhatom el, hogy velem dugjanak, mikor millió másik potens, vastag férfi jár kel a világban.


Szerettem volna egy komplett félprofesszionális felszerelést, amin lehet guggolni és fekvenyomi, húzódzkodni. Sajnos Pesten élek, a lakásban nem férne el, illetve akivel élek ott az nem is engedné, hogy a lakásba ilyen legyen. Otthon meg semmi értelme nem lenne, mert nem élek életviszelszerűen ott. Voltam már egyedül edzőteremben. Senki nem szólt hozzám, de nekem az is elég volt, hogy láttam, milyen emberek vannak ott. Nálam a verbális kommunikáció az aberrált beszédhangom miatt teljesen felejtős. Nem tudok dolgozni se.

2022. aug. 27. 20:46
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!