Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy oldod meg költséghatékony...

Hogy oldod meg költséghatékonyan a napi ebéded?

Figyelt kérdés

Mivel a belvárosban dolgozom, sajnos itt nagyon olcsó hely nincs, simán összejön egy 1500-2500 Ft / fő ebéd költségre. Ha otthon főzök, talán olcsóbb, de nem vagyok benne biztos, viszont sokszor sok idő elmegy és nincs energiám. Marad még egy dobozos cég, ami napi 5 étkezésre valót kiszállít, kb 5000 Ft-ból (reggeli + tízórai + ebéd + uszonna+ vacsora), az még jól hangzik.


Ki hogy oldja meg?


2022. szept. 1. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Kifli és parizer. Hétvégén meg eszek normálisat.
2022. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ételfutár kisleves+kismásodik 1000-1500 között naponta.


Nekem megér ennyit, hogy nem kell a konyhában elcsesznem egy valag időt, plusz ha otthon főzök, hajlamos vagyok elhozni tetemes mennyiséget...

2022. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Hideg ebéd, valami meleg vacsora. Hétvégén főzés, fagyasztás felcímkézve több kisebb részletben. Így megfőzök mondjuk egy nagy adag pörköltet, és vacsorára előveszek egy adagot, amíg felmelegszik csinálok köretet (vagy nem).
2022. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálok szezonális dolgokat vásárolni és abból főzni, hogy azért egészségesen is egyek, de őszintén még egyelőre a kaján nem kell spórolnom. De gyanítom ez nem sokáig lesz már így. Ez a céges kiszállítás amit írsz nem rossz, de ha nem jól csinálják akkor meg rossz állandóan ugyanazt az ízvilágot enni. Szerintem segítség lehet az is. ha otthon főzöl úgy, hogy előre megtervezed a menüt és másra, pl. nasikra nem költesz.
2022. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Interfoodtol rendelek, de lehet más futárceget is valasztani.
2022. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Összevonva főzök, nem csak 1 napra, olyan ételeket, amiknek nem gond a többedik nap. Nekem nagyjából egy eből 500-600Ft lehet.

Mondjuk legutóbb csirkepörit ettem tésztával:

Csirkecomb - 200Ft

Pöri adalék (paprika, pari, olaj, fűszer) - 150Ft

Tészta - 100-150Ft

---------------------

Össz,: 500Ft

2022. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Főzök otthon.
2022. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Főzök.

Vasárnap 3 adagot szerdáig. Szerdán 3 adagot péntekig es egyet fagyasztok. Pénteken 3 adagot hétvégére és egyet fagyasztok.

Pont előző héten számoltam hogy 1600 forintból megvan egy napom 4 étkezéssel, egészségesen, friss zöldségekkel. Mondjuk pici vagyok és lány, de magas férfinek kb másfélszeresére van szüksége. Úgy is 3000 alatt van.

Így nem fogok kidobni étkezésenként 1700-2000 forintot

2022. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyat főzök otthon, ami pl munka után is gyorsan kész (tészta, curry, főzelék, stb), és másnapra dobozolható.


Vasárnap szoktam pl rakott ételt, azt h-k elvihetjük és akkor már csak három napra kell főzni.

2022. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!