Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miben van keszterin, mire jó?

Miben van keszterin, mire jó?

Figyelt kérdés

A myfitnesspal szerint kevés koleszterint viszek be, ez mennyire baj? Mit egyem, amiben van?


A másik kérdésem, hogyha azt írja az app, hogy napi 60g zsírt kell bevigyek, de nekem tobb nap is csak 30-40 g jött ki, az mennyire baj?

53 kg vagyok és nem akarok fogyni.



2022. szept. 2. 15:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Koleszterin, elírtam, elnézést.
2022. szept. 2. 16:32
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A myfitnesspal szerint kevés koleszterint viszek be, ez mennyire baj?"

Semennyire, ellenkezőleg. A szervezet a működéséhez elegendő koleszterint állít elő magától, étellel pluszban bejuttatni nem előnyös, hanem hátrányos.

"A másik kérdésem, hogyha azt írja az app, hogy napi 60g zsírt kell bevigyek, de nekem tobb nap is csak 30-40 g jött ki, az mennyire baj?"

Semennyire, ellenkezőleg. Minél kevesebb telített zsírt fogyaszt az ember, az fiziológiailag annál előnyösebb.

"53 kg vagyok és nem akarok fogyni."

Ez a kalóriákon fog múlni, nem a koleszterinen vagy a zsíron.

2022. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mi a különbség a telített és telítetlen között? Nálam főként a telitett az alacsony
2022. szept. 2. 17:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó.
2022. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!