Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanság miért kívánok olyan...

Mostanság miért kívánok olyan ételeket, amiket eddig nem szerettem?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy mostanában egy csomó olyan ételt kívánok/eszek, amiket pár hónappal ezelőtt ki nem állhattam (pl olívabogyó, mogyoróvaj, sajt, tejtermékek). Ennek lehet valami oka, vagy csak egyszerűen változik az ízlésem? 18/F

2022. szept. 6. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt akartam írni, hogy biztos terhes vagy :))) de látom, hogy nem valószínű.

Az egészségeddel minden rendben van? Mert én pl. amióta cukorbeteg vagyok, nem kívánom az édes ételeket, és olyanokat is fogyasztok, amiket régebben nem szerettem pl. kávés dolgok.

2022. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban akár még terhes is lehetsz. 🤣

Változik az ízlés. A gyerekek sokszor válogatósak, később felnőttként több féle ételt esznek meg. Esetleg lehet vitamin vagy ásványi anyag hiány. Amiatt is kívánhat az ember ösztönösen bizonyos élelmiszereket, amikben a hiányzó anyag (a szervezet szerint) van.

2022. szept. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Hát lehet, hogy veled forgatják majd a Legényanya 2-t színesben, de persze erre sok esély nincs. Komolyra fordítva a szót, szerintem csak változik az ízlésed, ahogy írták a többiek. Ha ez nem vezet ahhoz, hogy káros dolgokat eszel, szerintem nem para, de elmehetsz egy kivizsgálásra, hogy biztosra menj.
2022. szept. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Azt mondják, hogy a szervezet mindig tudja mi kell neki. Lehet valami hiány van a szervezetedben,de az ízlés is változhat idővel.
2022. szept. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. szept. 7. 08:51
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Hú, hát én utálom a tökfőzeléket és ez nagy szerencse, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom.
2022. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!