Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen problémája lehet? Evés...

Milyen problémája lehet? Evés zavar, vagy teljesen más?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátom 18 éves, egyedül él egy házban fent Pesten, kiskorában túlsúlyos volt. Három évében telt az, hogy sikerüljön lefogynia és izmosodnia, nagyon jól sikerült neki!


Azonban, az évek folyamán egyre kevesebbet eszik, sőt, teljesen elment az étvágya és rosszul van attól, ha egyáltalán valaki ételt eszik előtte. Sokszor kihányta a kajákat, stb.


Nem tudom, hogy evés zavar e, vagy esetleg súlyosabb a dolog...nagyon aggódom érte!


Szerintetek??



2022. szept. 9. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem fogalmam nincs, mert nem vagyok végzett szakember, ráadásul látatlanban amúgy se tudok semmit diagnosztizálni a barátod kapcsán, úgyhogy ne gyakorikerdesek.hu-n akarjátok megfejteni az egészségügyi problémáitokat, hanem tessék elmenni egy orvoshoz.
2022. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én orvos vagyok, de a válaszomat úgy folytatnám,mint az előző. Kivizsgálás szükséges, vérvétel, hasi UH stb., ha még nem volt.
2022. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
A baratnomnel ugyanez van. 40 kg fogyott, fantasztikusan nezz ki, viszont komoly evesi zavara lett. Bulimias volt, mindig tagadta, most szinte anorexias! Feherjeporokon el! Nem hajlando orvoshoz menni! Probald ravenni, de komoly szakember kell! Ha nem kezelik, rosszabb lesz!
2022. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!