Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha szedek laktóz érzékenységre...

Ha szedek laktóz érzékenységre való gyógyszert akor ehetek bármilyen mennyiségű tejet/tejest? És ha tudtok ajánlani valami igazán jó gyógyszert erre. (Főleg akinek ilyen problémái vannak válaszoljon.)

Figyelt kérdés

2022. szept. 11. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem bármilyen mennyiségűt, ez nem csodaszer. A betegtájékoztatóban fel van tüntetve, hogy mennyi laktózt tud lebontani.

Laktáz enzimet szoktam használni, de soha nem egy szemet.

2022. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szedsz laktázt, akkor KEVÉS tejet/tejterméket fogyaszthatsza, akármennyit nem.
2022. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És hogyan tudhatom meg melyik termékben mennyi laktóz van?
2022. szept. 11. 16:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha annyi tablettát veszek be amennyi laktóz van abban a kajában akor miért nem ehetek bármilyen mennyiségben? (Bocs de csak most derült ki hogy laktóz érzékeny vagyok,nem rég,úgyhogy nem nagyon értem az ilyesmit még)
2022. szept. 11. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg rá van írva. De ha laktózérzékeny vagy, akkor kerülni kell a laktóztartalmú élelmiszereket. A laktáztabletta olyan esetre való, ha pl a levesbe tett valaki tejfölt, és abból kellene enned, de arra nem, hoyg tejföllel lakj jól
2022. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. A tabletta arra van, hogy ha épp egy pici tej van a kajában vagy látszólag nincs benne de nem tudod, hogy raktak-e bele pl. 1 kanál tejszínt, akkor ne szívd meg. Nem úgy működik, hogy bekapsz 1-2 tablettát aztán hajrá, ehetsz mindent, ami tejes. Az, hogy mennyi tabletta kell, márkafüggő és kajafüggő. Nekem 1 gombóc fagyi 2 tabletta, egy kisebb tányér gyümölcsleves meg 5.
2022. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el inkább a fenébe, mert lószrt nem ér.


Nem ehetsz vele akármennyi laktózt, csak minimálisat. Sokkal egyszerűbb átállni lm étrendre - és ezerszer könnyebb, mint gluténmentesre, mert vegánból kismillió dolog vásárolható.

2022. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!