Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha laktóz érzékeny vagyok...

Ha laktóz érzékeny vagyok akkor még sajtot meg joghurtot ehetek?

Figyelt kérdés
Nemrégiben derült ki hogy valószínűleg érzékeny vagyok rá, és kerülnöm kellen a tejet.

2018. okt. 31. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Szia!


Ha laktóz érzékeny vagy, akkor sajtból, és joghurtból is, csak a laktózmenteset eheted, sőt bármilyen tejtermékből kizárólag ezt a fajtát.

2018. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Sajtokból meg joghurtokból is léteznek laktózmentesek, tehát nem mindegyik az:

[link]

[link]

2018. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

El kell végeztetni a tesztet egy Skylab laborban. A kezeletlen laktóz-érzékenység számtalan betegségnek lehet a szülőanyja.

Kipróbálhatod egyszer egyszer a sajt, meg joghurt evést, mert azért nem halálos, de jobb ezzel nem játszani.

2018. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Az érzékenység mértékétől függ, unokatesóm ehet joghurtot, pudingot, krémtúrót, túró rudit, sajtot is.
2018. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

Jó hír, hogy a sajtok többsége eleve laktozmentes, de ezt meg kell nézned a csomagoláson.


DE a rossz hír, hogy a tejcsokiban, a túrorudiban, de még a salátákban a legtöbb sütiben és még sorolhatnám miben van tej.

2018. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
49%
Próbáld ki őket. Én is laktózérzékeny vagyok de sajtot tudok enni és van néhány joghurt amitől nem vagyok beteg, ezekben általában olyan az élőflóra hogy bontja a laktózt.
2018. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
De jó neked, hogy "csak" laktózérzékeny vagy. Képzelj engem tejfehérje érzékenyen....fuck.
2018. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Én is úgy vagyok, mint a 6-os vâlaszoló.
2018. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

7es válaszoló, tejfehérje érzékenyen milyen tüneteid voltak amiből kiderült, hogy az vagy?


És aki laktózérzékeny annak milyen tünetei vannak?

Le tudnátok írni részletesen mindent róla mert én is arra gyanakszom magamnál.

2018. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
"én is arra gyanakszom magamnál" - Akkor miért nem fordulsz orvoshoz? A tünetek különbözőek lehetnek mindenkinél már eleve az érzékenység fokától függően is.
2018. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!