Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem baj ha mindennap kb...

Nem baj ha mindennap kb ugyanazt eszem?

Figyelt kérdés

Ezt eszem mindennap mar fel eve naponta:

Tojas,kenyer, banan, tej

Csirke rizs

Tej banan mogyorovaj zab turmix

Ebedet hozatom az valtozatos es egeszseges

Alma turo es joghurt


2022. szept. 14. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor csirke rizst eszel, vagy minden nap hozatott kaját...??
2022. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak tudnám, mit jelent az, hogy "egészséges". Dietetikailag ez a fogalom nem jelent semmit, csak a Femina.hu-n, de mindegy.

Értelemszerűen baj, ha minden nap ugyanazt eszed. Az egyoldalú, monoton táplálkozás egyenes út a hiánybetegségek, az emésztőszervi problémák, az intoleranciák és az allergiák felé. Attól nem lesz változatos az étkezésed, ha az ebéded mindig más, de a többi 4 étkezésed minden nap ugyanaz. Nyilván ettől függetlenül csinálhatod ezt akár hosszú évekig is, csak aztán ha ez visszaüt, akkor ne csodálkozz.

2022. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Van egy csávó, aki 30 éve csak mac&cheeset eszik. És semmi baja.


Szerintem nincs ezzel gond, mert alapvetően sokmindent eszel egy nap, tartalmaz fehérjét, szénhidrátot, zsírokat, gyümölcsöket, zöldségeket. Én is nagyrészt azokat eszem, mint te(gondolom te is kondizol), bár én szoktam pl. humuszt is enni almával vagy répával, az is egészséges, az ebéd nálam is minden nap más. Alkalmanként szoktam vitaminokat is szedni kúraszerűen. Inkább edd ezeket minden nap, mint csokit, chipset meg társait.

2022. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy csávó, aki 30 éve csak mac&cheeset eszik. És semmi baja."

És ha állítólag létezik a világon egy ilyen ember valahol, akkor az már reprezentálja is, hogy az egyoldalú étkezés teljesen ártalmatlan. Értem. 🤣

2022. szept. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, baj. Valószínűleg a vitaminok és ásványi anyagok nagy részéből nem viszel be eleget. Írd be a cronometer nevű oldalra 5 napod kajáit, az mikrotápanyagoz is számol. És meg fogsz lepodni milyen vitamin es asvanyi anyag hianyossagod lehet
2022. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az étrend még mindig jobb, mint a legtöbb emberé, aki lehet változatosabban kajál, de csupa szar minőségű ételt eszik. Ez a magyarok 80%-ára igaz. De mindenki táplálkozzon úgy, ahogy akar.
2022. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
Néha egyél mást is, de amit leírtál, nem olyan rossz, csak az idény jellegű zöldség-gyümölcs hiányzik.
2022. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

alapvetően nem jó ha csak ugyanazt eszed.

De egy idő után úgyis megunod....

2022. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!