Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a sültkrum...

Miért egészségtelen a sültkrumpli?

Figyelt kérdés
Akár gyorséttermekben, akár otthon. Azon kívül, hogy hízlal, miért egészségtelen. Én képtelen vagyok hízni, pedig nagyon vékony vagyok. Gondoltam, mivel a húsok nagyon drágák, ehetnék több sültkrumplit.

2022. szept. 17. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2022. szept. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

"Azon kívül, hogy hízlal"

Nem hízlal, vagy csak annyira, mint bármi más. A tartós kalóriatöbblet hízlal, nem egyik vagy másik élelmiszer, így a sült krumpli sem.

"Én képtelen vagyok hízni"

Mert nem számolod a kalóriákat, és nem vagy kalóriatöbbletben.

Egyébként a sült krumplit nem nevezném egészségtelennek. A burgonya önmagában egy remek növényi tápanyagforrás, elsősorban rost és kálium szempontjából. A gond elsősorban az vele, hogy az ember egy kád olajban süti ki, ami elsősorban az érrendszerre nézve nem túl optimális (bár egy napraforgó vagy egy oliva olaj még mindig sokkal jobb választás, mint valami állati zsiradék). Süsd sütőben vagy air fryerben, és akkor ezt a problémát kiküszöbölöd.

Egyébként ha hízni akarsz (ha nem vagy kórosan sovány, akkor nem tudom miért akarnál hízni, de mindegy), akkor ne egyetlen élelmiszerre akarj alapozni. Tölts le egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazást, legyél tartós többletben (200-300 kcal plusz) egy kiegyensúlyozott és változatos étrend által, és hízni fogsz. Viszont magában a hízástól nem fogsz jobban kinézni, de legalább egészségügyileg sem előnyös. Jobban járnál, ha egy szintentartó kalóriabevitel mellett elkezdenél edzeni, erősíteni, izmot építeni.

2022. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem egészségtelen. Én rendes krumplibol csinálom, nem mirelitbol. És forró levegős sutoben sütöm, épphogy minimálisan olajjal megszorva.
2022. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
A túl magas hőfokon vagy túl sokáig ugyanabban az olajban sütött krumpliban, pl: akrimalid nevű rákkeltő anyag keletkezhet. Önmagában a túl sok olaj sem egészséges. Zabpelyhet, rizst, esetleg tésztát egyél helyette, ha nem tudsz hízni.
2022. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Egy csésze kávéval vagy egy szál cigivel több akrilamidot juttat be az ember a szervezetébe, mint sült krumplival hónapok alatt. Ráadásul az akrilamid tényleges karcinogén hatását eddig csak állat-kísérleteken tudták bizonyítani, humán vizsgálatokban nem. Ettől függetlenül valóban célszerű vigyázni, és nem kiló számra zabálni a sült krumplit csak azért, mert te hízni akarsz, és a Nők Lapja azt írta, hogy a sült krumpli hízlal. Nagy mennyiségben a legegészségesebb élelmiszer is káros, ráadásul az egyoldalú/monoton táplálkozás a gasztroenterológiai betegségek melegágya.
2022. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként számolom a kalóriákat. Nyáron kipróbáltam - azthiszem két hónapig -, hogy mindennap 3000 kalóriát eszem.

Egyetlen kilót sem sikerült híznom. Az egyenlethez egyébként hozzátartozik, hogy nem eszem sem tejet, sem cukrot, sem glutént.

Szeretnék hízni és izmot felszedni, de 2 év intenzív edzéssel is csak 3kg-ot híztam.

Fel tudom magam húzni egykézzel. Mindenkit lenyomtam szkanderba egy ember kivételével akivel eddig szkanderoztam és nem volt 7 évvel idősebb nálam, ki tudom nyomni fekve a saját súlyomat.... Mégis túl könnyű vagyok. Hiába rendelkezem egy bizonyos erőmennyiséggel, teherbírással és állóképességgel, ha valaki lök rajtam egyet és máris beborulok a terem másik végébe :)

Előre is köszi az értelmes válaszokat

2022. szept. 18. 17:56
 7/9 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Azért egészségtelen, mert könnyen ráfügg az ember és ahelyett, hogy variálná köreteket, mindig sültkrumplit enne xd és ez főleg a mekis sültkrumplira igaz

Egyébként, nyugodtan sültkrumplizz heti többször is, ha mellette eszel többféle tápanyagdús köretet is, rizs, tészta, zöldség stb..

Másik dolog még, amiért egészségtelen az a többször felmelegített olaj, amiben kisütik.

.

Egyéb tápanyagdús ötletek:

Földimogyoró, diófélék, aszalt gyümik, pizza, pesto, hummusz, magvas bagettek, banán, mogyoróvaj, bármi, olajban sütött cucc pl tavaszi tekercs, rántott kaják (akár rántott zöldség is)

Kitartást az erősítéshez egyébként.

2022. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

@6-os válaszodra:


A szkandernek semmi köze egy ember erőnlétéhez, fizikumához. Profi szkanderosoknak két dolog kell. Technika, meg nagy alkar. Lehet neked világ legnagyobb mellizma, egy jó szkanderes úgy is le fog nyomni. Egy jól szkanderező simán lenyom egy testépítőt.


Neharagudj, de nem hiszem el azt, hogy te 2 hónapnyi napi 3000 kalóriával nem szedtél fel testsúlyt.


2-es tök jól leírta. Nem a sültkrumpli hízlal. A bevitt mennyiségtől függ minden. Semmi nem fog történni, ha megeszel 500 kalóriányi sültkrumplit. Mert egy napi 2000-es kalóriacélnál még így is tudsz gazdálkodni 1500-zal. Annyi a "gond" a sültkrumplival, hogy messze nem optimális. Tehát sokkal hasznosabban is be tudod vinni azt az 500 kalóriát.


Bármennyire is hitetlen vagy, de. Ez a módja. Napi 2-3-4-500 kalóriatöbblet. Amennyit szeretnél. És ezt ha lehet ne csipszből, gumcicukorból, meg sültkrumpliból szedd össze, mert azzal tényleg csak a hízást / zsírosodást éred el. Próbálj meg izmot építeni. Ahhoz pedig a legfontosabb a fehérje.

Edzhetsz te összevissza amennyit akarsz, tolhatod a kalóriákat, ha nincs fehérjebeviteled (vagy nulla közeli), akkor hót felesleges. Testsúlyodat szorozd meg ~1,6-tal, annyi gramm fehérjét kéne bevinned egy nap legalább.


Lásd mit mondok: Napi 3000 kalóriát be tudsz vinni úgy, hogy eszel egykis reggelire egy nagyobb szendvicset, közben eszegetsz egy almát, ebédre spagettit, nassolsz egy fél zacskó csipszet, délután egy kakaóscsigát, vacsorára meg eszel krumplifőzeléket kolbásszal, meg egy zsömlével. Megvan a napi 3000 kalória, aztán amúgy tartalmazott 15 gramm fehérjét az egész napos étkezéset. Ezzel egy valamit érsz el hosszútávon. Elkezdenek feljönni a zsírpárnák, mellé pedig 0 izom. Klasszikus lógóháj.

2022. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ördögtől való a sültkrumpli, miközben a krumpli alapvetően nagyon egészséges és létezik krumplidiéta. A probléma azzal van, ha étolajtól vagy zsírtól tocsog. Én ezért kókuszolajat javaslok.

Itt is a saját fogyásommal tudok példázni. Én úgy szabadultam meg 14 kilótól, hogy egyéb dolgokban változtattam több rosttal. Ugyanúgy maradt tészta és sültkrumpli. Krumplit és rántott ételeket kókuszolajban sütök, több zöldséget-gabonát eszek például főzikkel, több gyümölcsöt eszek, rozskenyereket eszek, lekvárokat eszek. Némelyik hiába zsíros és cukros, 14 kiló repült. Hetente egyszer eszek sültkrumplit és egy deka sem jött vissza.


34/F

2023. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!