Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges táplálkozásról...

Egészséges táplálkozásról megbízható oldalak?

Figyelt kérdés

Szeretném önállóan bővíteni az ismereteimet, de nyilván olyan szinten sok az önjelölt guru és megmondó blog, hogy könnyű elveszni.


Tudna valaki olyat ajánlani, ami tényleg valid infókat ad, lehetőleg nem szenzációhajhász stb formában?


Pl [link] -ről tudom, hogy hiteles, objektív. Hasonló érdekelne.



2022. szept. 23. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A Webbeteg annyiban emelkedik a hazai szennylapokból, hogy azt legtöbbször (nem minden esetben) orvosok, szakemberek szerkesztik és írják, ellentétben pl. a Házi Patikával, amit újságírók szerkesztenek, akik vagy elvégezték a bölcsészkart, vagy azt se. Ettől függetlenül a Webbeteg sem hiteles, nem is objektív, sokszor ezer éve megcáfolt állításokkal operál. Magyar nyelvű netes oldalt én nem tudok neked ajánlani, pedig hosszú évek óta foglalkozom dietetikával. Azt az egyetemen megtanultam, hogy ha naprakész forrásra van szükségem, akkor külföldi adatbázisokban kell tanulmányokat, metaanalízisiket, kutatási anyagokat böngésznem. Erre nyilván a szakmailag legmegfelelőbb nemzetközi platform a PubMed.
2022. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most nem tanulmányokra gondoltam, hanem olyan érthető cikkekre, mint a Webbeteg. (Most akkor a stílusról beszélek, nem a megbízhatóságról)


Nincs szükségem rá, hogy 30 oldalas tanulmányokat olvassak. Felhasználói szintű tudás kell csak.


Az angol nyelv nem akadály.

2022. szept. 23. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!