Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha naponta nem iszok 1l...

Ha naponta nem iszok 1l tejet, akkor elgyengülök. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Imádom a tejet. Lágy, krémes az íze és felfrissít. Ha viszont nem iszok 1 litert egy nap, akkor gyenge, erőtlen leszek pedig csak középkorú vagyok és férfi. Ennek mi lehet az oka? Mi hiányozhat a táplálkozásomból?


Én arra gondolok hogy ez az étrendben fellépő hiánytünetekre utal, de nem tudom konkrétan mi lehet az? Úgy 4-5x eszem egy nap. Reggeli felvágottak, zsömle vagy péksütemény. Ebédre sült húsok, krumpli vagy rizzsel és savanyúsággal. Vacsora az kolbász, felvágott, paradicsom, hagyma, kenylér többnyire. Mi lehet a gond?



2022. okt. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Elképzelhető, hogy valami hiány van és ebben van valami olyan összetevő amire szükséged van. Állítólag a szervezet mindig tudja mi kell neki. Vagy lehet ez csak egy megszokás, pszichikai függőség.
2022. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Lehet egyébként pszichés eredetű is, viszont én megpróbálnám a helyedben, hogy elkezdek szedni olyan vitamint/ásványt amiből a tejben sok van, ilyen a kálcium, kálium stb, aztán úgy megnézni mi történik. Lehetne akár a tej zsírtatralma is, hogy azt hiányolja a szervezet, de ilyen étrend mellett azt megkapja szóval én nem arra gondolnék. Sok sikert.
2022. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Mi a gond ezzel? Igyad!
2022. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert iszonyat sok tejcukor es kaloria van 1 literben, gondolom ez hianyzik a szervezetednek.
2022. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt tapasztaltam magamon, hogy tévhit az, hogy valamilyen hiányunk van valamiféle vitminból, ásványi anyagból akkor úgy jelez a szervezetünk, hogy pl banánt eszünk, mert sok kálium van benne pl. Nem. Akkor cukor kell. A cukor, zsír meg sót jelzi csak a szervezetünk.


Lehet nekem a sok tejcukor kell a tejben. Mit tehetek hogy ne kívánjam vajon?

2022. okt. 4. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet ez is, ezt a verziót csak olvastam valahol. Lehetségey, hogy a cukor kevés. Mondjuk nálam az kell. Ha sokáig nem eszek vagy iszok édeset, akkor minden bajom van, de ahogy sikerül valami édeset innom, rögtön minden rendben van. Ki tudja miért van ez. Szerintem az sem jó, ha az ember megvon dolgokat magától, csupán csak társadalmi berögződés miatt.
2022. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Azert van, mert a cukor fuggoseget okoz. Ha kibirnatok, hogy 2 honapig kizarjatok az etrendetekbol, akkor nem kivannatok egyaltalan es nem okozna elvonasi tuneteket. Csak az elso 2 het piszok nehez, utana fokozatosan konnyebb, de 2 honap tutira kell hozza, hogy ne kivand.
2022. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Dehogy okoz függőséget, legalábbis nálam nem, volt nekem már 4 hónap is amíg nem ettem cukrot szinte, utána ugyanúgy kellett, mondjuk akkor edzettem is rendesen.
2022. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!