Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen kenyeret lehet enni...

Milyen kenyeret lehet enni cukorbetegség esetén?

Figyelt kérdés
Olvastam a tönkölyúza kenyérről. Azt lehet kapni boltban? Csak mert én nem igazán figyeltem eddig ezért nem is láttam.
2022. okt. 7. 14:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ajánlanátok olyan kenyeret, amit lehet cukorbetegként enni, és finom is ?
2022. okt. 7. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

A teljeskiőrlésű lisztből készült kenyereket lehet. Csak nézd meg a címkét. Az a jó ha a teljeskiőrlésű liszt legalább 50% benne.

Mert sok a becsapás hogy annak írja és elenyésző benne a teljeskiőrlésű liszt.

2022. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Inkább teljes kiőrlésű típusú kenyereket ajánlanak.

Nyilván ízlés kérdése, hogy kinek mi a finom. Ha te eddig jó foszlós fehérkenyeret szerettél, akkor az sajnos felejtős...


[link]

2022. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha csak nem annyira súlyos, hogy szigorúan megszabott étrended van.
2022. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Purpur kenyér.


De amúgy tényleg mindig nézd meg az összetevőket, sokszor szeretik úgy reklámozni a kenyeret, hogy 'teljes kiőrlésű', aztán meg alig van benne 10-20% teljes kiőrlésű liszt.

2022. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezz meg egy dietetikust vagy diabetológust, hogy esetedben mit lehet enni.
2022. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2: minimum 70%, nem 50.

Egyébként a purpur termékek, Roberto tk kenyér leggyakrabban jók. Másfél órával étkezés után mérd meg a cukrod és tudni fogod melyik jó.

2022. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyiket lehet enni, ha a napi adag nem haladja meg a 15 dkg-ot. Ha éhes vagy és valamivel ki akarod tölteni a belsőségedet, akkor egyél főtt céklát vagy evés helyett igyál meg egy bögre vizet.
2022. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!