Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tud. valaki naponta akár...

Hogy tud. valaki naponta akár 3x is székelni?

Figyelt kérdés
El nem tudom képzelni, hogy akkora bélmozgásom legyen, hogy aznap még egyszer, kétszer kelljen. Én heti 1x, max 2x kell, hogy vécére menjek, epdig naponta 3 tányérral is eszek, étrendkiegészítő vitaminokat is szedek napi szinten és edzőterembe járok.
2022. okt. 9. 10:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amit eszem az meg egyszerű: két szelet rántotthús, mellé rizs, kukorica, zöldségfélék.
2022. okt. 9. 10:19
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Gyorsabb az anyagcseréjük. Nekem is volt olyan időszak, amikor heti 2-3 volt a max, most meg napi 1-2. Lehet, hogy a monoton csirke+rizs mellé nem ártana egy kis rost.
2022. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
rengeteg rost és víz
2022. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2: nyílván nem csak azt eszem, ez csak példa volt, hogy azért nem csak egy szelet kenyér meg vaj az ebédem.
2022. okt. 9. 10:37
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Napi 2 a minimum. Sokat eszek, napi 5 étkezés viszonylag nagy adagok. Sokat mozgok, napi 20-30.000 lépés minimum, ebben kb 100 emelet lepcsőzés, létrázás.

Reggeli elott vagy utan az fix, ebéd után változó, zuhanyzás előtt fix.

2022. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5: na nekem ugyanez, csak napi 2 étkezés, többet nem tudok enni.
2022. okt. 9. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindennap van, ritkán nincs, van amikor 2x is van. Úgy hallottam ez a normális. Napi 3 meg anyagcsere, vagy ha olyat eszel. Nekem kávétól szokott még felgyorsulni a dolog. Vagy ha sokat eszek nagyon.
2022. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Növényi étrenden vagyok, napi 2, néha 3 nagy WC (de nálam max. 3x2 perc, mert nem kel erőlködnöm sem), pedig csak 52 kg vagyok, sokat mozgok én is. Amúgy sokkal jobban vagyok, mióta ilyen jó az emésztésem. 30N
2022. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*kell, bocsi átírta
2022. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő a folyadék bevitel és sok növényi rostot tartalmaz az étrend, akkor bizony lehet 2-3-szori székelés is. Ha viszont te a kukorica ellenére is csak heti 1-2 alkalommal székelsz, akkor kevés a bevitt növényi rost és sok folyadékot vesztesz az edzőteremben, amit nem pótolsz megfelelően. Ha a vastagbélben besűrűsödik a béltartalom (a víz visszaszívás miatt), akkor az már nem köt meg több vizet, hiába iszol és a csökkent mennyiségű béltartalom nem ingerli ürítésre a beleket.
2022. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!