Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi bajom lehet a tejföllel?...

Mi bajom lehet a tejföllel? Tudtommal nincs laktózérzékenységem/ intoleranciám.

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre, hogy rettenetesen rossz lesz a közérzetem a fogyasztása után, puffadok, ráz a hideg, görcsöl a gyomrom, egészen addig , amíg viharos hasmenéssel távozik.

Néhány évvel ezelőtt volt laktózérzékenység vizsgálatom, negatív lett.

Más tejtermék nem okoz panaszt, pl sajt, túró, joghurt. Tejet önmagában nem iszom.

Mi lehet a baj?

Nagyon szeretem a tejfölt, csak úgy magában is, nehéz lenne lemondási róla.

Irritálilis bél szindrómam van és gluténintoleranciám, ezek diagnosztizáltak .

Köszönöm az ötleteket!



2022. okt. 10. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem valami frissföl-féle hamisítványt ettél? Hogy etted? Sajnos laktóz intolerancia később is kialakulhat, de ez lehet, hogy nem az. Zsíros ételekkel nem szokott gondod lenni?
2022. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, igazi tejfölt veszek, általában vöröset, 20%-osat.

Nagyon szeretem, így van mikor ritkán magában is eszem, de jellemzően valamihez hozzáadom, pl töltött káposzta, vagy paprikás csirke, pörkölthöz is.

Túrógombóc tetejére, ami biztos hogy gluténmentes volt, de azután kezdődött.

Szoktam zsíros ételt enni, sajnos, akkor szokott panaszt okozni, ha nem elég forró, de annyira nem figyeltem ezt meg.

Elképzelhető, hogy ez a probléma?

2022. okt. 11. 00:03
 3/16 A kérdező kommentje:
Vöröset= vödröset.
2022. okt. 11. 00:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem azzal lesz gond. A gasztroenterológusoddal persze beszéld majd meg ezt.
2022. okt. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor azt hiszem, feltétlenül kell beszélnem a gasztro osztállyal. Kérek időpontot.
2022. okt. 11. 03:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Étel allergia/intolerancia bármikor kialakulhat. Az hogy néhány éve nem volt, nem jelenti azt hogy most sincs. Én is a gasztrot javaslom.
2022. okt. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Egyébként ha kialakult volna a laktózérzékenység, a többi tejtermék nem okozna szintén panaszt?

Sajtfélék, joghurtot? Sajtokból még a nehéz brie-k, camambert-ektől sem érzek ilyet.

2022. okt. 11. 07:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Több fokozata van, nem csak a zéró tolerancia.
2022. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!
2022. okt. 11. 07:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit.
2022. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!