Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység jelentkezhet...

Laktózérzékenység jelentkezhet akár 3 nap utám?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakran van "hasmenésem" komoly hasi görcsök bélmozgás és gázmozgás, a genetikai teszt kimutatta hogy laktózintoleranciám van, majdnem 3 napig nem ettem tejterméket ám a negyedik nap előjöttek a tünetek, lehetséges ez?

2019. júl. 22. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsikét gondolkozzál. Nem eszel 3 napig semmi laktóz tartalmút, akkor mitől jönne ki 3 nap után??

Na akkor meg. A tünetek így elfogyasztástól számított 1 órán belül jelentkeznek és megszűnnek pár óra alatt.

2019. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
gondolkodj, a kérdésem arra irányult hogy 3 nappal előtte ettem tejterméket, és hogy a tünetek 3 nap késleltetése után előjöhet vagy nem
2019. júl. 22. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor válaszolok egyszerűbben, ha ennyire buta vagy. Nem, ilyen nincs.
2019. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Étel intolerancia akár késleltetve 72 óra után is jelentkezhetnek a tünetek, ezt olvastam egy orvos fórumon ezért kérdeztem meg embereket akiknek ilyen ételintoleranciája van hogy mik a tapasztalatok de kösz
2019. júl. 22. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a laktózra általában fél nap múlva jön a puffadás, nekem ennyi idő, mire eljut a vastagbélig, ahol a bacik elkezdenek dolgozni a megemésztetlen laktózon. Lehet, hogy neked extra lassú az emésztésed, de én inkább arra szavaznék, hogy másra is érzékeny vagy, amit még nem vizsgáltak. Vagy ettél valamit, amiben tejpor volt, csak nem vetted észre. Elég sok bolti kajába belerakják, lehet a felvágottól kezdve a kekszekig sok mindenben.
2019. júl. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, de én laktózos fogyasztása után fél órán belül rosszul leszek. Amikor 3 nappal előtte tejeset ettél, akkor közvetlenül utána rosszul voltál? Vagy egyáltalán nem és három nap múlva előjöttek a tünetek?
2019. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!