Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, hogy ne kívánja...

Mit csináljak, hogy ne kívánjam durván az édességet?

Figyelt kérdés
Olyan vagyok, ha eszek csak egy csomag jó reggelt kekszet vagy egy szelet csokit megeszek belenézek a tükörbe és máris kerekebbnek látom az arcom aztán megfogom, tényleg szélesedett! Nem értem miért érzem ezt! Sose érdekelt az alakom meg az hogy hogyan táplálkozok, sulyom is normál 162 cm és 50 kg vagyok. De nem bírok kevés édességet enni vagy ha ki is bírom rohadtúl kivánom, de sokszor nem merem megenni a kaját ami előttem van mert gyorsan szélesedek sajnos.

2022. okt. 23. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
akaraterőt kell fejleszteni.
2022. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Én egész életemben így éltem, de rajtam már gyerekként is meglátszott. Aztán olyan 16 éves korom környékén megfogadtam, hogy nem leszek elhízott gyerek, és valami embertelen mennyiségű mozgást iktattam a napjaimba. Ráadásul spórolni kezdtem egy robogóra, és az iskolai uzsonnapénzemet tettem félre másfél éven keresztül, ergo, másfél évig délután 2-3 körül volt a NAPI ELSŐ étkezésem. Cserébe lefogytam, és megtanultam önmegtartóztatni. Azóta jó pár év eltelt, már 32 éves vagyok, de az édesség szenvedélyemről azóta se tudok lemondani, viszont kompromisszummal élek: Napi MINIMUM 90 percet sportolok, hogy utána megehessek némi csokit, kólát, vagy csipszet. Így tartom már évek óta a stabil súlyomat.
2022. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Én annyira imádom az édességet, hogy az utóbbi években már CSAK AZT ettem - ebédre és vacsorára is. Így valamelyest fogyni tudtam, de a fogam valamelyest már megsínylette.
2022. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémát, de a tapasztalatom, hogy csak egy dolog segít. A leszokás.

2.hetet kell kibírni édesség nélkül, utána már könnyű. De az első pár nap tényleg pokol, a mozgás segít, meg bármi, ami valóban leköti a teljes figyelmedet, bármi alkotó jellegú hobbi, vagy munka. Az olvasás és filmnézés nem segít.

2022. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

50 kilóval nem lehetsz nagyon széles, ez inkább sovány, mint normál BPI.

De valóban szokjál le a fehér cukros, illetve a glükóz-fruktóz szirup (kukoricaszirup) alapú termékekről. Amikor cukrot kívánsz, valószínűleg az agyad éhes. Helyettesítsd fehérje tartalmú étellel, sokkal jobbat teszel az agyadnak és kevésbé leszel éhes utána. Pl. készítsd egy pudingot tejjel és édesítővel. Fogyassz el 15-25 dkg túrót akár magában, akár sóval vagy ha édesen szeretnéd, gyümölccsel egy kanál lekvárral elkeverve.

Ezen kívül, tanulj a táplálkozásról: milyen tápanyagok vannak, mi tartalmazza, mi hasznos, mi árt. Állíts össze egészséges étrendet és kövesd azt.

2022. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy valami hiányzik a szervezetedből?

[link]

[link]

Lehet komolyabb oka is

[link]

2022. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A táplálkozási zavarodat kezeltesd. Nem eszel, mert "szélesedsz", mindezt alacsony BMI-vel.

Nem lesz oké.


És azért kívánod pl a kekszet, mert éhezteted magad (nem eszel, mert...). A szervezetedet nem érdekli az, hogy baj van a fejedben és irreális dolgokat látsz, ő éhes.

2022. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os, komolyan? Femina? :D Hagyjuk már.
2022. okt. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kívánhatod. A lényeg, hogy ne egyél belőle?
2022. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De eszek
2022. okt. 25. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!