Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha amugyis alig-alig eszek...

Ha amugyis alig-alig eszek húst, akár vegetáriánus is lehetnék?

Figyelt kérdés
Egyébként imádok mindenféle állatot, legyen az bármi. Ezalól csak a bogarak kivételek...és sajnálom is őket, hogy azért kell meghalniuk, hogy mi emberek jóllakjunk. Ha arról van szó, hogy ebédet kell rendelni, valahogy nem tudatosan is, de a "vegetáriánus tálak" között nézek szét, például tészta, sajt stb valahogy nem hiányzik a hús és soha nem is volt nekem olyan fontos. Ha elém rakták akkor megettem, de ennyi.

#vegetarianizmus #Húsmentes étkezés
2022. okt. 26. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges felcímkéznek magad, ha nem akarod. De ha akarod, lehet. Nincs semmi baj azzal sem, ha kerülöd a húst, de azért megeszed, ha úgy adódik. Nem szükséges ebből hitkérdést csinálni.
2022. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlen besorolni magad valamilyen kategóriába, ha úgy érzed, nem akar többé állatot enni, akkor ne egyél, de fölösleges ezt kényszeresen tenni.

De ha neked fontos, akkor nyugodtan nevezheted magad vegetáriánusnak, de akkor tényleg tartsd is magad a definícióhoz és ne fogyassz semmit, amihet állatot el kell puszítatni.

Azt nevetségesnek tartom, ha valaki "vegetáriánus", de "néha" eszik húst - ez ugyanis így csak bohóckodás.

Ha besorolod magad, akkor ne tarts kivételeket, ha nem akarod ennyire szorosan venni, akkor egyszerüen csak hagyd el a húsokat az étrendedböl.

2022. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is felesleges magadat bármilyen kategóriába is besorolni,de egyébként van ilyen peszketáriánusnak hívják, ők azok akik esznek húst de csak ritkán.
2022. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2

Úgy értettem, hogy akkor már néha se ennék húst hanem tudatosan kerülném. Sajtot viszont és tejtermékeket azt fogyasztanák, ahogy jelenleg is

2022. okt. 26. 21:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as: a peszketáriánus NEM AZ, aki néha eszik húst, hanem aki halat eszik, más állatot nem!
2022. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Az megvan hogy a tejért tartott állatok mit kínlódnak, ha már lelkiismereti okokból nem akarsz húst fogyasztani? Vagy megvan milyen tartási körülmények között vannak a nagyüzemi tojótelepeken a tyúkok? Kevesebbet szenved az akit vágásra tartanak, mint amelyiket tejért-tojásért, csak mondom.. Üdv: egy húsevő.
2022. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

4


Tedd azt, de előre bocsátom hogy ez egyébként senkit nem érdekel és a nap sem fog fényesebben ragyogni attól, hogy holnaptól tudatosan kerülöd a húst.


Ezt most csak azért írom, mert láthatóan nagy döntésnek gondolod ha valaki lemond a húsról és vegetáriánus lesz, hiszen kérdést is írtál ki róla. Én meg csak mondom, hogy igazából semmi nem fog történni, pont ugyanannyi állatot visznek holnapután a vágóhídra mint eddig.


Ne egyél húst ha nem szeretnél, ez nyilván a te döntésed.

2022. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

A 2-es vagyok: akkor elvileg ovo-lakto vegetáriánus lenne a hivatalos besorolásod.

Azért írtam, hogy nem feltétlen érdemes "hivatalosan" besorolni magad, mert sokan emiatt beléd fognak kötni.

Ha azt mondod, nem eszel húst, azt még elfogadja a többség, ha azt mondod, vegetáriánus vagy, egyböl elkezdenek vitatkozni, akadékoskodni, átverni, ezért ez fölöslegesen nehezíti a dolgodat.

De ha neked fontos, hogy a megnevezéssel is jelezd az elhatározásodat, semmi akadálya.

Viszont a sajtok egy része nem vegetáriánus, mert állati oltóval készül, amihet elöbb a borjút le kell vágni, ha komolyan akarod csinálni, erre is oda illik figyelni.

2022. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Ja akkor összekevertem valamelyikkel,mert már annyiféle van,ovo vegetáriánus,lakto ovovegetáriánus stb,van vagy 8 fajta. Amúgy melyik az,amelyik csak néha eszik húsokat? Mert én is olyan vagyok,gyerekkoromtól kezdve kizárólag csak a csirkemellet eszem meg,de azt is csak ritkán.
2022. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
le lehet pontozni, de attól tény ami tény: álszent dolog adni az állatvédőt mikor tejet-tojást eszel, nézz csak utána hogy vannak tartva az állatok. Ez csak fotelhiszti: Ha valóban lelkiismereti kérdés, akkor kerülj mindent ami az állatok kihasználásával jár.
2022. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!