Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet ilyen bogyószerű...

Mitől lehet ilyen bogyószerű a székletem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában eléggé darabos, bogyószerű a székletem. Utánna olvastam, de iszok eleget, napi kB 2 liter! rendszeresen sportolok, eszek zöldségeket is, hetente többször. Mitől ilyen, illetve hogy lehetne normális kinézetűvé "gyúrni" ?

2022. nov. 8. 17:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Nincs székrekedésem, magától jön mindig
2022. nov. 8. 17:46
 2/2 anonim ***** válasza:
26%

A végbélgyulladás egyik tünete, hogy szokatlanul vékonyat és apró bogyósat ürít az ember. Nekem volt ilyen, és eléggé megijedtem a széklet szokatlan kinézetétől.


Ha vizeleted van rendesen, akkor az ivással ez nem függhet össze, mert az egészséges bél beállítja a megfelelő víztartalmat. Intő jel viszont a fokozott nyálkamennyiség a székleten, ami egy idő után véres is lesz.


A normálisan bogyós, de könnyen ürülő széklet viszont teljesen rendben van, és ez a legjobb. Ilyen akkor keletkezik, ha sokat mozog az ember.

2022. nov. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!