Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire hatásosak a kollagén...

Mennyire hatásosak a kollagén italok?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam a barátnőmtöl egy kollagén italport, aminek nagyon örültem. Azonban vannak kétségeim , hogy valóban felhasználja-e a szervezet. Ugyanis a gyomorban 1-2 ph-s gyomorsav van, ami a legtöbb fehérjét károsítja. Azt szeretném megtudni, hogy a kollagén is károsodik e (mert ugye az is fehérje) a gyomorban, és nem tud felszívódni a bélben?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2022. nov. 20. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
semmire. a kollagén ugyanolyan átverés mint a legtöbb kamu étrendkiegészítő. tanulmányok bizonyították hogy a kiegészítő formájában bevitt kollagén semmilyen pozitív fiziológiai hatással nem bír. a szervezet pont elegendő kollagént képes előállítani bejuttatott fehérjeforrásokból, például húsokból. az a napi pár gramm por formátumú lenyelt kollagén peptid úgy semmisül meg a gyomorsavadban mint az állat.
2022. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Normális esetben a fehérjék aminosavakra esnek a gyomorban, ezek szívódnak fel és ezekből rakja össze (szintetizálja) a szervezet azokat a fehérjéket, amikre kódolva van. A teljes értékű fehérjék minden esszenciális aminosavat tartalmaznak. Jó étvágyat!
2022. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Barátnőm napi 20 gramm kollagént ivott hónapokig, neki a térdfájdalmát elmúlasztotta. Szóval ez így nem igaz, hogy semmit nem ér, ilyenre pedig nem szabad adni, hogy "tanulmány bizonyítja."
2022. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

ad #3: A placebo hatás miatt (hit) tudományosan igazolt módon a hatástalan anyagok is kb. 20-25%-ban képesek előidézni a várt hatást.

A kollagén, mint fehérje aminosavakig lebomlik, az aminosavak szívódnak fel a bélből és a szervezet meg azt csinál belőlük, amit akar. Inkább egyél rendszeresen körömpörköltet és azzal annyi kollagént viszel be, amennyit akarsz.

2022. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszaitokat!

Amúgy nem szeretem a körömpörköltöt...

2022. nov. 21. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Párom kapszula formában szedi, mert ajándékba kaptam a fehérjeporom mellé. Állítása szerint gyorsabban nő a haja, szebb a körme. Lehet csak placebo.
2022. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a körmeim jobban nőnek és jobb a minőségük a kollagén italtól. Más válltozást nem tapasztaltam.
2023. jún. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is csak ugyanolyan üzletnek tartom, mint más étrendkiegészítőket.
2023. jún. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!