Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire normális ez? Ennyire...

Mennyire normális ez? Ennyire retkesek ezek az üdítős dobozok? Hogy jöhet ki tőle kb 10 perc alatt kis hólyag vagy afta a számban?

Figyelt kérdés

Korábban is eőfordult, hogy energiaitalt, vagy üdítőt ittam aluminium dobozból és szinte instant 10 perc alatt kijött egy afta a számon.


Most ugyanez történt pedig leöblítettem vízzel, az energiaitalos doboz után 10 percce egy kb 1-2 mm-es kis hólyag jött ki a szájpadlásomon, szinte azonnal, amit a nyelvemmel érzek, hogy ott van és elég zavaró.


Elképesztőnek tartom, főleg ebben a nagy covid mizériában, hogy ezek a dobozok ilyen retkesek és ennyire veszélyes baktériumokat vagy vírusokat tartalmaznak kívül. Hogy jöhet ki 10 perc alatt ettől egy afta, vagy egy kis hólyag? Mi okozza?


Amikor van időm forró mosogatóvizes vízben elmosni akkor sosincs ilyen. De kinek van ideje erre? Ha ennyi időm lenne nem dobozos energiaitalt vásárolnék hanem innék egy jó erős teát vagy kávét.


Ha ennyire koszosak és veszélyesek miért nem látják el őket valamilyen védőfóliával kötelezően? Akár aluminiumból mint a májkrémes dobozon.


2022. dec. 1. 12:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Remélem valaki tudja a választ mert ez elég ijesztő, hogy kb 10 perc alatt kijön tőle valami. És általában minden 4.-5.-től ha nem mosom el.
2022. dec. 1. 12:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos van összefüggés mert olyan nincs, hogy 24 óra alatt semmi baja a számnak, majd beleiszok ebbe a xarba és 10 perc alatt ott a hólyag. Kizárt, hogy nem attól van.
2022. dec. 1. 12:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy retkesek, miert ne lennenek azok? Szerinted hany ember kezen megy az at, mire bekerul a boltba es a polcokra? Az nem steril, hogy is lenne az.

Ha tudod,hogy bajod van tole, akkor talan logikusabb lenne nem venni vagy megvarni, amig normalisan meg tudod tisztitani es utana inni belole.

Aki erzekeny ra, az siman elkap mindenfelet.

2022. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A dobozos üditők mindig is retkesek voltak, de ebben az esetben szerintem te vagy túl érzékeny.Nekem még nem okozott aftát az üditő, de mondjuk van olyan ismerősőm aki bárokban csak műanyag feles pohárból hajlandó inni és vendéglőkben is műanyag evőeszközt kér mert a rendestől kijön az aftája, pedig nem gondolom hogy rosszul mossák el. Egyszerűen ilyenek vagytok.
2023. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!