Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha így eszek, akkor mennyivel...

Ha így eszek, akkor mennyivel lesz jobb?

Figyelt kérdés

Alapesetben egy 4 órás ablakban viszem be a tápanyagot.


Reggel nincs étvágyam, suliban nem szoktam enni, suli után edzés, majd olyan 5-6 óra körül van az első étkezésem.


Viszont, ez nem optimális közel sem izomépítés szempontjából, mert az izomfehérje szintézis az nagyon sok ideig a nullán van.


A kérdés:

Mennyivel lenne jobb, ha legalább edzés előtt lenne 1 teljes értékű étkezés?



2022. dec. 15. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt mi honnan tudjuk? Minden szervezet mashogy reagal. Probald ki 2-3 hetig es meglatod mi tortenik.
2022. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"4 órás ablakban viszem be a tápanyagot."

Én meghalnék, de egyébként tök mindegy.

"ez nem optimális közel sem izomépítés szempontjából, mert az izomfehérje szintézis az nagyon sok ideig a nullán van."

Abban a vizsgálatok abszolút egyetértenek, hogy ennek kicsit sincs jelentősége izomépítés szempontjából, pláne nem naturál hobbigyúrós szinten.

"Mennyivel lenne jobb, ha legalább edzés előtt lenne 1 teljes értékű étkezés?"

Alapvetően semmi előnye nem lenne, persze mindenkinek más válik be. Az biztos, hogy nekem étkezés és edzés között minimum 2-3 órának el kell telni, különben hamar bajok lesznek, ez pedig a legtöbb embernél ugyanígy van.

2022. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!