Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav miatt lehet eros...

Gyomorsav miatt lehet eros mellkasi fájdalmam?

Figyelt kérdés
Alkoholfogyasztas utan mindig eros mellkasi fajdalomra ebredek ejszaka. Ritkabban akkor is ha ehesen fekszem le. Mindkettő sok savat csinál nekem, erzem is, hogy eg olyankor gyomrom, de az nem olyan veszes, viszont egeszen felül nagyon, nyomo jellegu eros mellkasi fájdalmam jelentkezik, amin segit ha poziciot váltok, vagy ha felulok. Teljesen olyan mintha mellkasi eredetű fajdalom lenne, de egyértelműen osszefuggesbe tudom hozni a fent leirtakkal. Mindig havonta 1-2x jelentkezik amikor ehgyomorra fekszem le, vagy alkoholt iszok. Okozhat a gyomorsav ilyen kifejezett mellkasi panaszt?
2022. dec. 17. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat, ez eléggé úgy hangzik, mint a reflux. Amikor nem zár jól a gyomorszáj, és a nyelőcsőbe visszafolyik a gyomorsav. Orvoshoz érdemes vele elmenni, mert idővel súlyosbodhat. Gyógyszerrel (napi egy tabletta) viszont jól kezelhető, akár tünetmentes is lehet.
2022. dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ilyenkor mindig megijedek, hogy infarktus, mert olyan eros a fájdalom, ugyanakkor mar ismerem ezt az érzest, biztos nincs minden hónapban infarktusom mégis mindig megijeszt. Csak az alkoholt meg az ehgyomorral alvást nem birom, ezt el tudom kerulni, de rossz azert, hogy alkalomszerűen se tudok meginni egy kis alkoholt. Tegnap is csak ket felest ittam egy buliban, ettem előtte es utana is megis égni kezdett a gyomrom hajnal óta meg a mellkasi fajdalom kínoz.
2022. dec. 17. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Egy Gaviscon segít. Ha nincs, akkor egy kis szódabikarbóna vízzel elkeverve. Van, akinek egy pohár hideg tej is enyhíti a tüneteket.

Ha tudod, hogy ittál, és este folyamán gond lehet, akkor lefekvés előtt egy savlekötő (Gaviscon, Renie, stb). Meg esetleg magasabb párna, félig ülő helyzetben alvás.

2022. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Okozhat,igen.Egyél naponta többször keveset(3-5 étkezés,ahogy bírod)és figyeld meg,mitől jelentkezik.Hagymás,erős,fűszeres ételek,alkohol,finomított szénhidrát általában ront a dolgon.
2022. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!