Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szorulást mi oldaná meg?

A szorulást mi oldaná meg?

Figyelt kérdés

Elég sűrűn van szorulás és alhasi fájdalom emiatt.

Proktológia vastagbél tükörzès volt már. Elég sötét a széklet színe és nehezen is megy.

Mit kéne tennem,hogy jó legyen? Sajnos sokat is stresszelek mostanában.


2022. dec. 17. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs különösebb szervi oka, vagy bármilyen komolyabb egészségügyi probléma ami okozza, hanem csak az étrend és az életmód, akkor én a lenmagot javasolom. Simán megenni, szétrágcsálni pár evőkanállal este, és legalább 5-7 deci vizet meginni utána. A narancs is nagyon jó tud rá lenni.
2022. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszel elég rostos dolgot? Müzli, zabpehely, zöldségek, gyümölcsök...?


Iszol eleget?

2022. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnost nem eszek elég rostot. Inni is sokszor elfelejtek.
2022. dec. 17. 17:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3: hát akkor megvan az oka!

Változtass a táplálkozásodon, és mindig legyen kitéve az íróasztalodra egy liter víz. És igyál félóránként egy pohárral.

2022. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Változtatni fogok. Nem mehet így tovább.
2022. dec. 17. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Reggelire készíts előző este zabkását. Finom gyümölcsökkel, lekvárral, mézzel, juharsziruppal, stb. ngyon fincsi. :)

Ehetsz pár szem aszaltszilvát is reggeli előtt. Szoktál kávézni? Nekem az pl. azonnal beindítja az emésztést. :-D Sokszor már a reggeli közben rohannom kell a wc felé. :-D

2022. dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok kávét iszok. Reggeli meg legtöbbször kimarad. Bár már egy pár napja igyekszem nem kihagyni.
2022. dec. 17. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát a sok kávé bizony okozhat szorulást!


Igyál sok folyadékot és egyél sok gyümölcsöt! Ebédre mindig egyél meleg levest is!


Mozogsz eleget? A mozgásszegény eletmód is okozhatja, mert ha a bélrendszer mozgására nem segítesz rá, az is nehezíti az emésztést!

2022. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Munkámból adódóan mozkok sokat.

Kávét azt inkább elhagyom. leveseket nem nagyon szoktam pedig szeretem. majd több figyelmet szentelek neki.

2022. dec. 17. 17:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A leves az fontos lenne! Sok zöldség van benne, meg hát folyadékforrás is! Akár vacsorára is lehet egy tányér levest enni!
2022. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!