Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hosszú távon mennyire egészség...

Hosszú távon mennyire egészségtelen egy 18 éves fiúnak heti kb. 30-40 zacskó chips?

Figyelt kérdés
Ismerősöm gyereke, kb. 175 centi és 130-140 kiló lehet. Erősen túlsúlyos.

2023. jan. 2. 22:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mikortól számít függőségnek, meg túl sok mennyiségnek?"

Függőségnek akkor számít, ha a napirended része a chipsevés, és ha ez a napirendi pont nem teljesül, akkor nem érzed jól magad, feszengsz, szorongsz. Minden függőség valahogy így néz ki. Túl sok mennyiség pedig relatív. A 6. kommentben le lett írva, hogy pontosan milyen összetevőkből áll a chips. Nyilván minden megevett zacskó chips egy zacskóval több az ideálisnál. Ettől függetlenül leírom még egyszer, hogy senkinek nem egyetlen élelmiszeren, egyetlen életmódbeli tényezőn fog múlni az egészsége. Senkinek nem lesz baja attól, ha szökőévente megeszik egy zacskó chipset, vagy valamilyen egyéb adalékanyagos rágcsát, napi/heti szinten azonban nyilván nem javasolt ezek fogyasztása.

2023. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha így folytatja egy idő után annyira el fog hízni az egészségtelen ételek miatt (mert gondolom nem csak chipset eszik) hogy a szíve nem fogja bírni. Ha nehéz légzést tapasztalatok nála akkor már nagy baj lesz! Keressetek fel szakembereket mert csak tönkreteszi magát!
2023. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

8.

Nyilván vannak negatív hatásai a túlzott nátrium bevitelnek, ez tény, de szerintem ebből a szempontból lényegtelen, hogy konyhasó vagy más formában visszük be.

Biztos neked van igazad, de azt is kételkedve olvastam, hogy tulajdonképpen az egyik legegyszerűbb vegyületnél, a konyhasónál, olcsóbban állítanak elő komplexebb vegyületeket.

A glutamátokkal kapcsolatban pedig, ugye például a nátrium-glutamát egy természetes, a szervezetben és sok élelmiszerben is természetesen jelen lévő aminosav nátrium sója. Azt mondod ez is egészségkárosító hatású?

2023. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Heti több alkalommal chipset enni bármilyen mennyiségben káros. Összehasonlításképp én pl. soha nem eszek chipset, évente talán kétszer veszek egy zacskó cheetost és azt majszolom pár napig, de ennyi.
2023. jan. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Én sajnos borzasztóan szeretem, sokkal jobban, mint a csokikat. Hízni ugyan nem hízok, de tudom, hogy egészségtelen, így próbálok sok zöldséget enni és húst nagyon keveset fogyasztok. Ez az egyetlen káros szenvedélyem, cigi nagy ritkán 1 szál, ha nagyon sok stressz. Sem alkohol, se kávé, se cukros üdítők. De a chipsről nem tudok/nem akarok lemondani, annyira imádom.
2023. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Hat szulei szegyeljek magukaz
2023. jan. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15%

#15 a kávé nem káros szokás, ez egy nagyon bugyuta tévhit. Inkább azt idd, minthogy csipszet zabálj😀

[link]

2023. jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A csipsz egy csodálatos dolog; de asszem, nem mindennapos fogyasztásra van. Vagyis talán nem ennyi mennyiségben. Talán ...
2023. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*azé írom,mert szerintem tényleg csodálatos,mert fincsi,mert örömet okoz, de talán nem kéne állandóan azt enni. :S:S
2023. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
*Amúgy, lehet,hogy depis, és valami pótlékaként eszi. Lehetséges, hogy tökre szeretethiányos; vagy elege van a világ dolgaiból; és lehetséges; hogy elsődlegesen a lelkét kéne helyre hozni,és akkor máris nem kéne neki ennyi csipsz.
2023. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!