Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem gyakori, de sok tömény...

Nem gyakori, de sok tömény alkoholos ital fogyasztása hosszú távon mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem egyetemista. Sört szinte sose ittam, mert nem ízlett. Kb. fél éve kóstolgattam őket, de legfeljebb az ízesítettek ízlettek, de az sem az igazi. Mostanában a rövideket kóstolgatom, tesztelgetem hogy melyik ízlik nekem, itt már találtam nekem megfelelőt.

Nem vagyok az a típus, aki a nap végén egy keveset iszik (ennek megvan az oka, de itt most lényegtelen). Viszont ha elmegyek egy bárba/kocsmába, akkor szeretném jól érezni magamat, ami nálam a kis szédülésnél kezdődik, ezt kb. 5-6 4cl-es rövidital kezdem elérni, aztán még "mulatni" is kell... Ilyen alkalom 3-4 hetente van legfeljebb. Alkoholista sose leszek.

Ennyi leírás alapján ez mennyire egészségtelen? Meg úgy átlagban a többi emberhez viszonyítva veszélyesebb? Azért 2 üveg sör és pár tömény ital nem ugyanaz.


2016. márc. 6. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Agysejtek gyorsabb pusztulása, májelégtelenség.
2016. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Huu én is szoktam inni, de szerintem azért ez már sok.

Szedj máriatövist meg igyál sok vizet.

Plusz járj orvoshoz, vérvételre.

2016. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi alapján sok? Egyszerre, vagy túl gyakran?
2016. márc. 6. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
5-6 4 cl-es ital az 2dl(vagy több)tömény szesz. Ez már nagyon megterhelő a szervezetnek, akkor is, ha csak 3-4 hetente mulatsz. Vigyázz, mert a legjobb úton vagy az alkoholizmus felé, még akkor is, ha most nem vagy még az.
2016. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsit személyes leszek ha nem gond.

Apukám is így kezdte.Ő se alkoholista,de ha vmilyen összejövetel van vagy bulizik,akkor ő is elég sokat iszik.

Most 50 éves korára ott tart,hogy baj van a gyomrával és sajnos az idegrendszere is tropa(hirtelen haragú,nem képes higgadtan kezelni a dolgokat,nem tudja az érzelmi stresszt feldolgozni)Ami pedig a gondolkodását illeti,hát legszívesebben be se ismerném,hogy a gyereke vagyok.

És hozzá kell tennem,hogy egyébként meg nagyon okos,tehetséges fiatal volt,a munkájában pedig a mai napig az egyik legjobb a cégnél ahol dolgozik,de aki vele él az hamar megtapasztalja,hogy valami nincs nála rendben.

Nem azt mondom,hogy legyen mindenki absztinens,de szerintem érdemes átgondolni,hogy az a pár óra szórakozás mennyi áldozatot ér meg nekünk.Én azt javaslom,hogy sima buliban igyál kevesebbet,gyengét és mondjuk jelölj ki évente egy-kettő olyan alkalmat,amikor megengeded magadnak,hogy jobban berúgj(mondjuk szülinapon,szilveszterkor)

18/l

2016. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Épp ezt teszem, ezért kérdeztem. Most kicsit átgondoltam, a legutóbbi ivászaton mi is volt. Összesen 6 felest ittam, a 4-5. körül kezdtem el csak érezni a hatását. De ha csak 3-at iszok, kis idő múlva akkor is éreztem volna. Meg persze ugye most még csak kóstoltam, mert nem is tudom, melyik fajtából kellene (akár keveset) inni. Amúgy is túl drága, tényleg nem lesz ennyi.

De kicsit számoltam. Ha másik megisznak 2 0.5L-es sört, aminek jó esetben 3-6% az alkoholtartalma, annyira nincs messze tőle a pár 30%-os feles, mellé meg iszok mást is. 2 sört meg megiszik mindenki, aki elmegy valahova sörözni... Most akkor az a baj, hogy ez az alkoholtartalom nincs felhígítva? Mert ha még nem is két, félliteres üveggel, de azért szokás alkoholt fogyasztani. Egy napra tényleg több lehet, de 1 hónapra jóval kevesebb, így, feltételezem, "kiürül" a szervezetből.

Hogy leszek-e alkoholista, az most nem ide tartozik, és kérlek titeket, ne erről beszéljünk. Megvan az okom arra, hogy naivság nélkül mondjam, nem leszek az.

2016. márc. 6. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Élettanilag egyáltalán nem mindegy, hogy "felhígítva" vagy töményen iszol meg alkoholt. Másrészt 2 üveg sör alkohol-tartalma legfeljebb a fele annak az alkoholmennyiségnek, ami 5-6 felesben van. Ez nem elhanyagolható különbség!
2016. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!