Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ehetek ma vacsorára szűrt...

Ehetek ma vacsorára szűrt húslevest, ha holnap reggel 11kor lesz a vastagbél tükrözésem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Csak a levét lehet enni, de tényleg ne legyen benne semmi darabos.
2023. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Orvos mit mondott? Azt egyél. Ha nem mondott semmit, rá kellett volna kérdezni, amikor az időpontot adták. Néha elképeszt, milyen életképtelen emberek léteznek.
2023. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem volt tükrözésem, akkor adtak egy papírt, hogy előtte 2-3 nappal mi az amit ehetek és mi az amit nem.


Fogalmam sincs mi volt a papíron, de nem akarom elhinni, hogy nem adtak semmi infót... Valami port is szedned kell, hogy kitisztulj, amikor azt felírták vagy adták, csak mondtak valamit...

2023. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
2023. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen kaptam papírt rá van írva a szűrt leves de konkrét időpont nincs rajta, hogy vizsgálat előtti nap pl este 8-kor még ehetem azt.

Nincsen benne semmi csak a lé..fullba le van szűrve.

2023. jan. 5. 18:50
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Már a vizsgálat előtti második napon csak rostszegény ételeket (kenyérféle, folyadék, levesek) szabad enni.

A colonoscopia előtti napon hashajtó orvos utasítása szerint. A vizsgálatot megelőző napon kielégítő, szintén rostszegény reggeli. Reggeli után hashajtó, délig másfél liter folyadék, ebédre már csak folyadék. Kora délután a hashajtó másik fele, majd estig másfél liter folyadék. Este már nem lehet étkezni csak folyadékot fogyasztani.


Szóval a kérdésedre a válaszod az, hogy NEM!

2023. jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Megbízhatsz abban amit írtam mert nem interneten olvastam hanem egyetem szakemberek tanították nekem.


Ha nem kaptál hashajtót akkor semmi probléma, valószínűleg annak oka volt, de enni már semmiféleképpen se egyél.

2023. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ma este már semmit se egyél! Sőt Holanp 11-ig egyáltalán ne egyél!
2023. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Illetve arra figyelj még, hogy a vizsgálat reggelén (azaz holnap reggel) lehet inni + a gyógyszereket beveheted ha szedsz de enni nem lehet és a szedett gyógyszerek közül is kivételt képez néhány. Ilyenek a vaskészítmények, ugyanis ezek megfeketítik a székletet és zavarhatják a vizsgálatot. Illetve a véralvadásgátló gyógyszerek is ilyenek (Syncumar, Aspirin Protect, Clopidogrel), mert növelik a súlyos vérzés kockázatát. Valamint a cukorbetegségre adott készítmények, mert az előkészítés során kevesebb táplálékot juttatsz be a szervezetbe, mint amennyi az előírt inzulinhoz, vagy más antidiabetikumhoz szükséges.
2023. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 6-7: Kérlek olvasd át amit írtál, mert magadnak mondasz ellent: azt írod hogy este már csak folyadékot lehet fogyasztani. - Ez igaz.

A szűrt húsleves kizárólag folyadék.

(1-es, 4-es voltam)

2023. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!