Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Voltatok már vastagbél tükrözé...

Voltatok már vastagbél tükrözésen? Nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy most kell mennem, és nagyon félek tőle :( tapasztalatokat várok, hogy mennyire borzasztó, meg úgy az egész vizsgálatról hogy hogy történik :(

Köszönöm!


2012. nov. 14. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2012. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Szörnyű!:)


Mindenki másképp éli meg. Az biztos, hogy nem egy kellemes dolog. Van, akinek kifejezett fájdalommal jár, és nem is tudják befejezni, mert a beteg nem tolerálja.


Én éppen ezért választottam azt, hogy altatásban végezzék el.


Tulajdonképpen a végbélnyíláson keresztül felvezetnek egy vékony "szondát" (csövet), egészen a patkóbélig (vastag- és vékonybél találkozása), amelynek a végére egy kamera van felszerelve egyéb kellékekkel együtt, amely levegő befújásával "szétnyitja" a redőzött bélrendszert, hogy jól látható legyen mindenhol. A szonda visszafele húzásával pedig az orvos a kamerán keresztül megtekinti a vastagbelet. Ha talál polipot stb., amit helyben lehet kezelni, akkor egy az egyben le is csippenti egy szerkezet segítésével a bélről. Ha nem lehet ilyen módon kezelni, akkor szokott jönni a műtét.

Kb. 20-30 perc átlagban az egész.

Vannak olyan típusú emberek, akiknek nagyon kanyargós a bélrendszerük, azok biztosan megszenvednék, ha nem altatásban végeznék el ezt a beavatkozást.

Utána fájdalom semmi, haza lehet menni és élni az életed.


Persze a beavatkozás előtt a bélrendszert átmosatják egy speciális folyadékkal, hogy teljesen tiszta, és átvizsgálható legyen. Ezt az orvos előtte felírja, elmondja mikor és mennyit kell belőle inni miután a gyógyszertárban kiváltottad.


Én végigaludtam az egészet, azt sem tudom ki öltöztetett fel, és hogyan jutottam haza. Másnap hajnalban keltem csak fel, igaz kértem az altatásnál, hogy hagyjanak aludni, ameddig csak lehet, ne keltsenek fel...

2012. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Azt még hozzátenném: Én hipoglikémiás vagyok. Tehát hirtelen leesik a cukrom, ha nem eszem, és rosszul leszek. Tehát az előző napi koplalás nem az én formám. Simán lehet inni bármilyen édes italt (kivéve kávé, tej) a "tisztítókúra" idején is, a lényeg az, hogy szűrt ital legyen, tehát ne rostos.
2012. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Gasztroenterológián voltam tavaly, míg vártam beszélgetésbe elegyedtem egy nővel ő azt mondta, h sokkal rosszabb, mint a gyomortükrözés én azon voltam, hát az sem volt egy leány álom. Rosszul is lettem, én sem bírom soká éhen, úgy toltak ki tolószékben, kb. félórába telt, h meg tudjak nyugodni, semmit nem adhattak, mer az érzéstelenítés még hatott s nehogy félre nyeljek, az idő alatt csak 1x nézett rám egy nővér, persze a doki meg felszívódott, ha nem kísérővel vagyok sokkal rosszabb is lehetett volna, így is nagyon megviselt. Azt mondom, ha nem létszükség ne tegye ki magát senki ennek, aztán nem is volt sok értelme, mint kiderült, mer beszéltem olyanokkal, akik reflux betegek s csodálkoztak, h engem odaküldtek, hisz nincs ilyen gondom. Csak a túl buzgó doki akarta. Bezzeg, ami szükség lett volna meg tojtak rá.. Meg nagyon arra mennek, ezt tanulták, h mindenre a gyógysz@r a megoldás, ha egyik nem jön be, kísérletezzük tovább, nem törődve azzal, h a beteg szenved a mellékhatásoktól, ebből elegem lett. Aztán az élet úgy hozta szerencsére, h nem kell gyógysz@r, megoldottam máshogy. Persze lehet ez sem jön be/válik be mindenkinek, nekem bevált.

2012. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is rosszul érintett, h miután behívtak, jól megvárattak a szobában egyedül voltam senki sem nézett rám, frusztráló is volt.
2012. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
A kollégám néhány hete volt. Azt mondta, hogy vénásan kapott nyugtatót és semmire nem emlékszik abból, ami történt.
2012. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig 3x voltam :( Nem fogok szépíteni sz*r volt, DE szükséges. Enélkül nem találták volna meg a polipot a vastagbelemben, ami a problémáimat okozta. Nekem mindegyik teljesen éber állapotban történt, mert nem volt mód szedálásra ott ahol csinálták...
2012. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
HÁt köszönöm mindenkinek. Vénásan fogok kábítást kapni, de ettől függetlenül nagyon félek :/
2012. nov. 18. 09:08
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mitől félsz? Ilyen esetben kész üdülés egy ilyen beavatkozás!
2012. nov. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ez esetben kedves utolsó, szívesen átadom neked a lehetőséget.. :D
2012. nov. 19. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!