Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szervezet zsírból nem tud...

A szervezet zsírból nem tud átalakítani izommá?

Figyelt kérdés
Csak a frissen bevitt táplálékból tudok izmot építeni? Tehát ha én edzés napon nem tudtam eleget enni, meg pl másnap sem, kalóriadeficitben vagyok. Akkor semmi izmosodás nem fog végbemenni rajtam? Vagy kalóriadeficittel is jön fel némi izom, és megy le a zsírból? Valamint meglévő zsírt tud e átformálni a szervezet izommá, táplálék hiányában, ha rendesen edzek?
2023. jan. 5. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

"meglévő zsírt tud e átformálni a szervezet izommá"

Nem. Ez a mondatod biológiailag értelmezhetetlen.

"én edzés napon nem tudtam eleget enni, meg pl másnap sem, kalóriadeficitben vagyok. Akkor semmi izmosodás nem fog végbemenni rajtam?"

Mivel az izmosodás nem egyik napról a másikra megy végbe, hanem egy hosszútávú szisztémás fiziológiai folyamat, ezért ez a kérdés is értelmezhetetlen.

2023. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsír a testedben alapvetően energiaforrás nem pedig építőanyag.


Alapvetően kezdőként, ha van rajtad 20% akkor enyhe deficit mellett lehetséges izmot építeni, szimplán mivel a jelenlegi izmaid fenttartása nem igényel túl sok fehérjét.

Viszont izommennyiséged kevésbé nő ilyenkor mintha maintenance vagy kal pluszba vagy.

Egyértelműen ha van rajtad mondjuk 20% zsír akkor nem érdemes tovább kalória pluszban lenni.

2023. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsírszövet az zsírszövet, az izomszövet pedig izomszövet. Egyikből nem lesz másik. Ez olyan mintha lencséből szeretnél paradicsomlevest főzni.

Naturálban kalóriadeficitben esélytelen izmot építeni, koxszal működHET.

2023. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A zsír szénhidrát, az izom fehérje, és tartalmaz más elemeket is, mint amik a szénhidrátokban vannak, például nitrogén. A zsír csak energiát tud adni ahhoz a mozgáshoz, amivel az izmot építed.
2023. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"én edzés napon nem tudtam eleget enni, meg pl másnap sem, kalóriadeficitben vagyok. Akkor semmi izmosodás nem fog végbemenni rajtam?"


Kérdés, hogy ezen belül mennyi fehérjét fogyasztottál.

2023. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!