Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » B12-es vitamintól hízhatok?

B12-es vitamintól hízhatok?

Figyelt kérdés

Olvastam a B12 tabletta pár jótékony hatásáról így vettem. 5 napja szedem. Örülnék ha híznék is tőle, ugyanis egy ideje hiába eszem normálisan vagy akár többet is a szokásosnál, nem hízok...annyi hogy max 52 kg-ig felmegyek, de aztan visszaesek 49-50-re. Nem tűnik soknak, de nagyon észreveszem magamon.. egyebkent 165 cm magas vagyok.

Jó lenne úgy 54-55-re felmenni legalább.

Szüleim is "vékonyak" így nem furcsa, de jó lenne egy kis változás, mert zavar.

Tornázgatok is feszesítés céljából, de nem sokat.

26N



2023. jan. 31. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak ha zabalsz melle.

Alapvetoen a b-vitaminok ehseget csinalhatnak, de ez se igaz mindenkire. Erdemesebb lenne nem csak b12-ot szedni, hanem valami b vitamin komplexet, amiben tobb is van, ha ez a cel.

2023. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mivel az idegrendszerre, keringésre, fehérjefeldolgozásra és vörösvértestekre van főleg hatással, nem fogsz a vitamintól hízni. Akkor fogsz hízni, ha többet eszel, mint amennyire szükséged van. (B12 egyébként az, ami a húsban van, ha nem vagy vegán, akkor a tabletta nem feltétlenül szükséges. Ha meg vegán vagy, akkor tablettát sem szedhetsz, mert az is állati eredetű. :D)
2023. jan. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak ha mellè nokedlit eszel.
2023. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Csabi34 ***** válasza:

A B12 vitaminnak nincs semmilyen hatása a testsúlyra.

Én a testsúlyomat a szénhidrát bevitellel szabályozom, próbálj ésszerű kereteken belül magasabb szénhidrát tartalmú ételeket enni, amíg el nem éred a célsúlyod. Ha nem megy, beszélj egy dietetikussal vagy kérj tanácsot a háziorvosodtól.

2023. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem a vitamintól hízol, hanem az éhségérzettől, mármint a kajától, amivel csillapítod.
2023. febr. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

2-es totálisan rossz információt adott. Nagyon sok húsevő B12-hiányos. A B12-t baktériumok termelik (nem állati eredetű), az állatokba és a növényekbe a talajból és a vízből jut be, de ma már nyilván alig-alig (pl. a takarmányozás miatt már a húsban sem igazán van). Szóval a vegánok is nyugodtan pótolhatják tabletta formában, mert NEM állati eredetű, illetve a húsevőknek is igen valószínű, hogy pótolniuk kellene. Kérlek, ne írj hülyeségeket, ha nem értesz hozzá.


A kérdésre válaszolva, nem fog hízni tőle.

2023. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Csabi34 ***** válasza:
A B12-vitamin egy fontos tápanyag, amelynek jelentős része a húsban, halban és tejtermékekben található meg. A vegánoknak javasolt B12-vitamin-kiegészítőket szedniük, mert a növényi eredetű élelmiszerekben kevés vagy egyáltalán nincs B12-vitamin. Az ilyen táplálékkiegészítők általában szintetikusan előállítottak, így nem állati eredetűek.
2023. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok vegán, de kevés húst eszem.

2023. febr. 2. 12:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazi magyar virtus, csak engem pontozatok le, mert le mertem írni, hogy vegán vagyok, ami a hazai, igen szűk látókörbe már nem fél bele. :D
2023. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Nem is írtad, hogy vegán vagy. :D És amúgy belefér a magyar virtusba, egy rakás ismerősöm és két exem is vegán.
2023. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!