Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hízok minden vitamintól?

Miért hízok minden vitamintól?

Figyelt kérdés
Akár csak D vitamint szedek, akár a gyerekem gumivitaminjából veszek be, akár multivitamint eszek, hízok,mint a fene. Egyedül akkor tudom tartani az alakomat,ha nem szedek vitamint. Pedig ugye az sem jó. Olyan,mintha megkötnék a vizet rajtam,illetve éhes is leszek tőlük. Már rengetegszer nekifutottam. Egy hét vitamin nélkül és fogyok. Néhány nap vitaminnal és először azt veszem észre,hogy egyfolytában éhes vagyok, aztán pár nap múlva,hogy szépen 10-20 dekánként hízásnak indulok.
2023. jan. 19. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Te valami biológiai csoda lehetsz, vagy egy UFO, ugyanis vitaminoktól nem lehet hízni, hisz azok mikrotápanyagok, márpedig kalóriaértékük csak a makrotápanyagoknak (fehérje, szénhidrát, zsír, és egyébként alkohol) van.

"éhes is leszek tőlük"

Na látod, ettől hízol, az evéstől, és az ezzel járó kalóriatöbblettől, nem a D-vitamintól.

"szépen 10-20 dekánként hízásnak indulok"

A hízás egy hosszútávú szisztémás folyamat, nem egyik napról a másikra detektálható, de még csak nem is egyik hétről a másikra, úgyhogy te hogyan követed le a hízásodat 10 dekánként, az rejtély.

2023. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell, hogy a b-vitamin étvágygerjesztő hatású. Az a megoldás, hogy vagy megpróbálod csökkenteni a b-vitamin bevitelt, vagy több vizet igyál, hogy gyorsabban ürüljön a szervezetből.
2023. jan. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Többször kaptam B komplexet gyógyszerben és injekcióban, egy dekát sem híztam.
2023. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Mivel MELLETTE folyamatos kalóriatöbbletben vagy. Még jó, hogy hízol.
2023. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,mert iszonyú éhes leszek tőle.
2023. jan. 20. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

"Igen, mert iszonyú éhes leszek tőle."


De akkor érted, hogy a vitamin nagyobb étvágyat csinál, te pedig sokkal többet eszel, ezért hízol? De nem önmagában a vitamin hízlal.


Én Béres csepp szedésénél tapasztaltam fokozott étvágyat.


Egyébként a pár naponkénti méregetésnek semmi értelme, akár 2-3 kg-ot is eltérhet a testsúlyunk különböző napszakokban a bennünk levő vizelet/széklet/étel/folyadék mennyiségétől.

Ha reggel wc után, éhgyomorra 56 kg vagyok, este meg 58, az nem azt jelenti, hogy 2 kg zsírt felszedtem napközben.

2023. jan. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos nem csak egyszerű éhséget csinál,hanem olyat,hogy egyszerűen muszáj ennem. Minden nap ugyanabban a napszakban mérem magamat évek óta, ez a rendszer kell nekem,hogy tényleg odafigyeljek,hogy ne szálljon el a súlyom. Amúgy nem vagyok túlsúlyos, olyan átlagos-vékony, de könnyen hízok sajnos.
2023. jan. 23. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Béres Actival Extra multivitamin tablettát szedek évek óta, semmi íze, ettől nincs fokozott étvágyam.

Amikor rágótablettát vettem be, az nagyon édes volt, ízre mint egy cukorka, utána éhes is voltam mindig.

2023. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!