Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek egy 25-ös BMI az...

Szerintetek egy 25-ös BMI az már magas?

Figyelt kérdés

166-167 centiméter magas, 18 éves fiú vagyok. A súlyom 69-70 kg. Olyan 25-25.5 szokott lenni a BMI-om. Szerintetek aggódnom kéne?


Azt írják, hogy 25 a "túlsúlyos és a normális határa", de eddig soha nem gondolkodtam azon, hogy túlsúlyos lennék. Elég masszív izomzatom van. Nagyon rossz vagyok rövidtávfutáson, de hosszútávfutáson mindig én vagyok az első az osztályból.


2023. febr. 2. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Én 182cm vagyok 92kg eleinte én is aggódtam de már megszoktam.
2023. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

A testépítők is túlsúlyosak a BMI szerint.


A BMI (férfiaknál) csak átlagos alatti izomzat (amilyen a többség) esetén tud egy becslést adni, azon kívül használhatatlan.


A testzsírszázalékod kb. mennyi lehet?

2023. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20%-ot kaptam a Body fat percentage-re
2023. febr. 2. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
ha tényleg 20% akkor nincs gond. A legtöbb embernek úgy szokott 25+ lenni a BMI-je, hogy 30-40% testzsír simán megvan. Kérdés hogy mennyire pontos amit te mértél.
2023. febr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy, hogy ebben a korban a legtöbb fiú még rettenetesen vézna, és ha hozzájuk viszonyítunk, meg hozzájuk igazítva alkotunk ideál-táblázatokat, akkor kicsit ki fogsz lógni belőle. Nincs neked semmi bajod, szélesebb csontozattal vagy megáldva, izmosabb és jobb húsban vagy. Véznák szoktak irigykedni, évekig gyúrhatják majd össze, ami neked magától megvan.
2023. febr. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!