Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az rendben van ha 3 nap alatt...

Az rendben van ha 3 nap alatt megiszom 5L vizet?

Figyelt kérdés

Max 4nap, de inkább 3

Azt hallottam hogy egy nap csak 1L vizet kell fogyasztani


2023. febr. 7. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Nincs semmi baj vele
2023. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Az emberek nem egyformák, testsúlyban, más környezetben, más munkában, stb rengeteg eltérés van.

Van aki napi 5-6 litert iszik, van aki 1-et, nincs vele baj, ha a szervezeted ennyit igényel.

2023. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Rosszul hallottad. Naponta 2-3 litert szoktak javasolni, de ez általában függ attól, hogy mit csinálsz napközben, mert nyilván egy ülőmunkát végző dolgozónak nincs szüksége annyi folyadékra, mint egy fizikai munkásnak. A napi másfél liter az a minimum, amit hosszútávon érdemes tartani.
2023. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

"hallottam hogy egy nap csak 1L vizet kell fogyasztani"

Kell? Mi az, hogy kell? Kitől hallottad, a szomszéd nénitől? Vagy valami okos barátnőtől? Még a legdrasztikusabb dietetikai ajánlások is napi másfél-két liter folyadékfogyasztást javasolnak, de az átlagos ajánlások nagyjából a két-három liter közti tartományt preferálják. Továbbá arra vonatkozóan még nincs perdöntő kutatás, hogy a napi vízfogyasztásnak van-e felső határa. Nyilván tudjuk, hogy exrém esetekben kialakulhat vízmérgezés, ha az egyén egyetlen óra alatt extrém mennyiségű folyadékot juttat be a szervezetbe, de összességében elmondható, hogy ha valaki a nap folyamán minél több ivóvizet fogyaszt, az annál előnyösebb fiziológiai szempontból. A magas folyadékbevitelnek (amennyiben persze azt nem például cukorbetegség által kialakuló szomjúságérzet indokolja) csak előnyei ismertek és bizonyítottak.

3 nap alatt meginni öt litert, az azt jelenti, hogy napi kb. másfél liter vizet fogyasztasz. Ez alapvetően tényleg kevés, de ha a napi fizikai aktivitásod alapján a szervezeted valóban nem igényel többet (érdekes), akkor rendben. De az biztos, hogy ne hallomások alapján állj hozzá az egészségedhez, hanem olvass utána szakmai írásokban, vagy legalább kérd ki egy szakorvos véleményét.

2023. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az apám miatt merült fel bennem ez a kérdés, azt mondja túl sok vizet iszom, ő meg issza azokat az egészségtelen pepsi-coca colákat :DDD (tudom röhejes)

Köszi a segítséget

2023. febr. 7. 10:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád nem szakember, akkor nem biztos, hogy az ő kijelentései a mérvadók egészségügyi szempontból.
2023. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek legyenek az embernek ellenségei, ha ott van a saját családja xD
2023. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én napi másfél liter viszek iszok, minden nap edzeni járok, és mégsem igénylek többet, sőt, a másfél liter után is 20 percenként járok ki a mosdóba.. Minden ember más, nincs mindenkire érvényes szám. Ismerősöm ugyanilyen aktivitás mellett, mint ami nekem van, napi 5-6 liter vizet iszik. :D
2023. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Csak úgy pusztán kivancsiságból, #1 miért lett lepontozva?

Hm?

2023. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!