Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kit ajánlanátok étrend írásához?

Kit ajánlanátok étrend írásához?

Figyelt kérdés
Gluténérzékeny vagyok, illetve egyetemre járok, heti 4 nap 4.40-kor kelek, és nagyjából 20.30-ra érek haza. Mellette nem sportolok sajnos, és nem igazán figyelek az egészséges életmódra. Jó lenne egy 10 kilóval kevesebbnek lenni, ti kit ajánlanátok, aki tényleg segít elindulni az életmódváltás útján? Odáig már eljutottam, hogy hétvégente, péntek-szombat amikor tanulós napom van, egy-egy youtubeon található otthoni edzést elvégzek (legutóbb egy Katus Attilás videóra tornáztam), viszont a táplálkozás nekem nagyon vakvágány. A Social mediat nem használom annyira,így nem tudom kik most a felkapott/de ami fontosabb, hogy JÓ szakemberek....Turbódiéta, Challenge, Tomán diéta és a többi ilyen 2 hét alatt -20 kiló humbukok nem érdekelnek köszönöm, fenntartható, változatos étrendet szeretnék.😊 ((23/L, 163cm magas, 67 kg.))

2023. febr. 8. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Yazio alkalmazast hasznalom es kaloriat szamolok. Elofizettem ra,nem egy nagy osszeg, rengeteg recept van benne, igy nagyon kenyelmes, gondolkozni se kell, hogy mit fozzek.

Glutenmentes receptbol is sok van.


En is gondoltam ra, hogy etrendet kene iratnom valakivel, de az a helyzet, hogy igazabol igy is be kell vasarolnom es meregetnem a cuccokat, ha kapnek egy kesz etrendet 40 ezerert, akkor is macera, ugyanezt meg kell tennem. Akkor lenne kenyelmes, ha nekem csak a kesz kajat kene betolnom, akkor meg fizetnek is erte ennyit...:D

Igy inkabb maradtam ennel a megoldasnal es nekem eddig bejott.

Nem csak csirke-rizs van a receptek kozott, ha letoltod az alkalmazast, akkor ingyenesen bele tudsz nezni mik vannak, csak ugye a pontos receptet nem latod, de a kepeket igen.

2023. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Egyetlen egy baj van, amiért el fogsz bukni. Akárki akármilyen étrendet is ír neked.

És pedig az idő miatt. Megértem a hajnali kelést és a későesti hazaérést én is csináltam.

De akkor ki lesz az aki megfőzi neked az ételt gluténmentesre? Ki lesz aki odateszi a reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, vacsorát? Ki lesz az aki kiméri és kiszámolja a kalóriát?

Na ez a rohadt nagy munka. Hogy átkell alakítani a szokásokat. Hogy nem ugorhatsz be reggel a pékségbe mert úgy egyszerűbb. Hanem te magad készíted el a szendvicset a neked megfelelő alapanyagokból.

A másik a sport. Amit èn sem hittem el soha. Hogy mennyire fontos. Hogy a szabadabb 3 napodban mindenképp kell sportolni valamit.

Ha eldöntöd magadban hogy márpedig én változtatok, akkor az időt valahonnan elkell venni. De honnan?

Szóval ha ezekekre ki tudsz találni valami jó megoldást ami tartható, akkor ezek után gyerekjáték lesz írni magadnak egy étrendet. Nagyon sok hasznos étrend, javaslat van a neten, csoportok, receptek. Ezt is magadhoz kell igazítanod. Mi az amit szeretsz, mi fér bele anyagilag. Mi fér bele lelkileg. Mert a lelki rész néha sokkal nehezebb.

2023. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen önfenntartó vagyok (17 évesen árva lettem, keresztanyum lett a gyámom akkor) így sajnos csak magamra számíthatok, általában vasárnap főzök előre 2-3 napra, de inkább csak ez a csirke-rizs kombó, amit viszek, vagy gluténmentes szendvicset stbstb... Igazad van Neked is, az 1-es válaszolónak is, akkor addig inkább még kutakodok a neten, és köszönöm a választ! A sportot nagyon be kellene illesztenem, igazad van, el is megyek pénteken egy jót biciklizni kezdésnek (nyáron szabadidőmben majdnem minden nap bringáztam, csak szeptember óta nagyon elpuhultam a munk-suli-alvás háromszögben, fel is jött 8 kiló...) Mégegyszer köszönöm a kedves válaszokat!😊
2023. febr. 8. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Számold a kalóriákat, és egyél aszerint.


Ha fogysz vele jó, ha súly tartasz, akkor picit még ehetsz kevesebbet, és sportolj.

2023. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Főzés: főzz 2-3 adagot pl ebéd, mérd ki, és adagonként fagyaszd le.


Nem minden jó kiengedés után de pl csirkés dolgokat így csinálom - rizs nélkül, mert a rizst előző este teszem hozzá.

Lehet lefőzni pl mártásokat, ahhoz frissen tésztát (az 10 perc), vagy míg fürdesz, stb, bedobsz a sütőbe egy adag zöldséget és az is megvan 20-25 perc alatt.


Mondjuk sok minden eláll a hűtőben 2 napot, szóval fagyóba nem is kell sok mindent tenni.

Én is lm-gm étkezek, nem macerásabb.

2023. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Én tudnék étrendbeli tanáccsal szolgálni, de azt amíg teljes mélységében át nem látod a miérteket, nemigen tudnád tartani. Ahhoz viszont, hogy átlásd, Mikes Kelemen rodostói levelezésének terjedelme is kevés lenne.
2023. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!