Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 172 cm vagyok 21 éves és...

172 cm vagyok 21 éves és stressz miatt kialakult egy kisebb gyomorgyulladásom meg hogy lusta az epém.62 kg voltam most 53 vagyok.Hogyan tudnék hízni mindezek mellett?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Esetleg a szorongás kezelésével... gondolom, lány vagy. Ha fiú, akkor az problémásabb
2023. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

A hízás rossz szó, mert azt zsírra értjük. Neked izmot kell felszedned, az tömegnövelés. Tehát tömegnövelés kulcsszóval keresgélj.


De lényegében a legegyszerűbb, ha elmész a helyi edzőterembe, választasz személyi edzőt, és vele elkezdesz dolgozni. Összeírjátok az étrendet, megcsináljátok az edzéstervet. Nem olcsó, de valahol el kell kezdeni. Testmozgás a szorongás csökkentésében is segít.


Az, hogy van-e olyan étel, amit nem ehetsz, pedig orvosi téma. Egy hasi ultrahangra utaltasd be magad legalább, kérj szakvéleményt arról, hogy mit javasolt kerülnöd. Háziorvossal beszélj, hogy utaljon be a megfelelő helyre/helyekre.

2023. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csabi34 ***** válasza:
100%
Igen, személyi edző és kivizsgálás (ultrahang és vérvétel a lehetséges máj alulműködés miatt is) javasolt és az alapján étkezési tanácsok az orvostól. Növelni kell a kalóriabevitelt, főleg a szénhidrátot és fehérjét, de ez nem biztos, hogy önmagában segít, ezért kell ultrahang és esetleg dietetikus vagy háziorvos tanácsa is.
2023. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csendben megjegyezném, hogy ezzel egy orvost keresnék meg, nem pedig a "gyakori kérdések mindenben professzor" csapatát.
2023. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmennék orvoshoz, dieteikushoz, és amit ők javasolnak, eszerint étkeznék, nem a gyakoris mindenhez IS értő önjelölt professzorait.


Mondom ezt úgy, hogy dietetikát tanultam az egyetemen, de látatlanban senkinek nem ad az ember tanácsot kivizsgálás híján.

2023. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget,sokat segítettetek.Voltam doktornál és csináltak ultrahang vizsgálatot ,az mutatta ki ,hogy gyomorgyulladásom van és hogy lusta az epém,de konkrétabban nem tért ki az étkezésre.
2023. jan. 26. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ő nem fog. Dietetikusnak ez a szakmája.


De addig is:

- nem túlfűszerezett (túl csípős, borsos, fokhagymás) ételeket fogyassz - zöldfűszer mehet és módjával bors, foki, hagyma is

- zsírosat kerüld, a savat okozó ételeket szintén (narancs, citrusfélék, paradicsom)

- puffasztó ételekkel - ami NEKED az óvatosan

- alkohol, csokoládé, kávé és tea is bántja a gyomrot, utóbbi kettő a benne lévő csersav miatt

- szánsavasat se nagyon

- ezen kívül sajnos ki kell tapasztalnod, hogy neked mi esik jól és mi nem

2023. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!