Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyire szegények lennénk,...

Ennyire szegények lennénk, vagy csak fél a változatosságtól apukám ?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és most jöttem rá hogy tulajdonképpen ugyanazt esszük évek óta :

Reggeli : banán , mandarin, vagy narancs

Ebéd: valamilyen tészta, makaróni vagy kecsapos tészta általában

Vacsora: vajas kenyér valamilyen felvágottal.

Semmi más nincs itthon , ebből áll az étrend. Ezt kell elkészítenie anyának nap mint nap. Néha néha hétvégén van hogy apa hoz mekit stb. Még egy kóla vagy üdítő sincsen, csak csapvíz. És a bevásárlás szigorúan apa dolga, nem hagyja hogy bevásároljunk. Mondtam neki hogy lehetne valami kis változatosság, ne mindíg ugyan az, de azt mondta amíg ő keresi meg a kenyeret, addig ez lesz, és ha anya is dolgozna többre futná. De szerintem kevés pénzből is lehet változatosan enni. Hogyan vegyem rá hogy változtasson?



2023. febr. 9. 14:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
11%
Esetleg apad vallalhatna masodallast, akkor is tobbre futna. 👍🤷‍♀️😈😉
2023. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Elég egészségtelen és monoton az ètrend sajnos,az nem kifogás,hogy anyukád nem dolgozik.Én sem dolgozom,hanem jelenleg a kisgyerekemmel vagyok otthon,de nem fogja rá erre a férjem,hogy ezért nincs pénzünk kajára.Édesapád ha vesz gyümölcsöket,akkor zöldségeket is vehetne ennyi erőből.Nem hiszem hogy egy paprikáskrumpli vagy valamilyen főzelék elkészítése vagyonokba kerül.Meg ha mekire futja,akkor miről beszélünk...
2023. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

Durva, hogy mindennap tészta van. Komolyan nincs hús? Legalább levesben?

Megpróbálhatsz olyan receptet keresni, aminek a hozzávalói ára nem szárnyalja túl a ketchupos tésztáét. Húsos csontokból, aprólékokból már össszejön egy leves legalább.

De abba biztos nem fog belemenni, hogy drágábban egyetek. Nem fogja hagyni, hogy beoszd a pénzét.

2023. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akkor erről anyukáddal kéne beszélni. Mekkora a legkisebb tesód? Vagy más okból nem dolgozik? Mert az lenne a legegyszerűbb, ha keresne munkát, és beleszólna az étkezésetekbe, meg valamelyest át is venné.
2023. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
A suliban esetleg nincs menza,ahová jársz?
2023. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
30%

Hát tudod, ha évek óta nem dolgozik anyád, te meg nyilván tanulsz, akkor teljesen igaza van, hogy ő kezeli a kasszakulcsot és azt vesz a boltban, amit ő helyesnek tart.

Ha anyádnak nem tetszik a rendszer, menjen el dolgozni. Ha neked nem tetszik, vedd rá anyádat, hogy menjen el dolgozni.


Mondjuk, ha én valamit kifogásolnék ebben az étrendben, az biztos nem az lenne, hogy nincs kóla meg üdítő. Inkább, hogy néha lehetne olcsóbb hús, pl. csirke. Akár egy csirkéből készült húsleves is nagyon finom tud lenni. Vagy néha hurka, az is elég olcsó.

2023. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Kóla és üditő nem is kell, de normális táplálkozás igen. Anya miért nem dolgozik? Egy keresetből nem sokra telik manapság. Esetleg te valamilyen diákmunkát, ha már betöltötted a tizenhatot?
2023. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%
OFF annyira fura lenne ezt egy 60-as évekből idejött időutazónak olvasni, hogy a csóróság jele a mindennapos banán- és narancsevés :D
2023. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
Azt ugye tudod, hogy amit apad muvel, az minosegi eheztetes? Deligyumolcs ide meg oda. Ne sirjon, ne matrirkodjon, ne anyadat hibaztassa, hanem keressen tobbet. 🤷‍♀️😈
2023. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%

Apád egy bunkó.

Anyukád miért nem dolgozik?

2023. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!