Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyire szegények lennénk,...

Ennyire szegények lennénk, vagy csak fél a változatosságtól apukám ?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és most jöttem rá hogy tulajdonképpen ugyanazt esszük évek óta :

Reggeli : banán , mandarin, vagy narancs

Ebéd: valamilyen tészta, makaróni vagy kecsapos tészta általában

Vacsora: vajas kenyér valamilyen felvágottal.

Semmi más nincs itthon , ebből áll az étrend. Ezt kell elkészítenie anyának nap mint nap. Néha néha hétvégén van hogy apa hoz mekit stb. Még egy kóla vagy üdítő sincsen, csak csapvíz. És a bevásárlás szigorúan apa dolga, nem hagyja hogy bevásároljunk. Mondtam neki hogy lehetne valami kis változatosság, ne mindíg ugyan az, de azt mondta amíg ő keresi meg a kenyeret, addig ez lesz, és ha anya is dolgozna többre futná. De szerintem kevés pénzből is lehet változatosan enni. Hogyan vegyem rá hogy változtasson?



2023. febr. 9. 14:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
23%
Már megint itt a kamuzóhadsereg? Lépjetek már tovább, senkit nem érdekel, kamu-e.
2023. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

Kollégisták élnek ilyenen hónap végén.

Az, hogy nem vagytok eleresztve anyagilag nem azt jelenti, hogy nem lehet csak egyfélét enni. Pár száz forint kilója a különböző húsos csontoknak, abból legalább egy leves kijön. Csinálhattok melegszendvicset, az is tud felüdülés lenni a sok sonkás kenyér után. A tészta ételeket is nagyon változatosan el lehet készíteni, nem csak ketchuppal nyakon önteni.

Tudom milyen, mikor minden forintot be kell osztani, voltam ilyen helyzetben, de mindig az étel volt az utolsó dolog, amiből nélkülöztem, mert az egy létszükséglet, a márkás ruha, TV, internet pedig közel sem. A mekis kaja pedig minden, csak nem gazdaságos, annyiből már megeszel egy menüt valami kifőzdében.

2023. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
37%
A meki az gyanús jel, de én pl. 22 évesen tudtam meg, hogy anyukám gyerekkorunkban dekára kiszámolta, mennyi krumpli mehet a karácsonyi vacsorába. Valószínűleg azért nem kötik az orrodra, mert 16 évesen nem a te dolgod ezzel foglalkozni. Majd ha elmúltál 18, főzzél magadra, vagy menjél te bevásárolni.
2023. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy annak meg örülj, hogy üdítő helyett csapvizet iszol. Máris egészségesebb vagy, mint a többség.
2023. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
88%

Úgy látom itt senki nem érti hogy a szegény ember nem szórakozásból eszik, hanem mert muszáj a napi kalóriaszügségletedet fedezni.

Lehetne bizony 1000 forintos vaj helyett csirkét venni, csak 2 nagy szelet vajas kenyérben vagy egy tányér olajos szószos tésztában 2-3x annyi kalória van, mint egy csirkés fitt csodaételben.

Tldr; a tészta és vajas kenyér kalória (és nem súly) arányosan a mai napig verhetetlen árban.

2023. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
19%

Mennyit keres apukad? Mennyi a fizetese? Mennyi csaladipotlek erkezik? Ezt add ossze es vond le belole a hitelek torlesztojet ha van es a rezsit is vond ki belole. Es azt az osszeget ird le ami marad.


Ne haragudj 1 fizetesbol.nehez megelni ugy hogy tobb gyerek is van. Anyukanak kene elmennie dolgozni nem apukat terhelni.


16 evesen egyebkent diakmunkat tudnal vallalni.. iskola mellett biztos hogy osszejonne abbol.is annyi penz hogy heti 1 szer legyen rantott husi krumplival husi levessel..

2023. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
21%
Sztem apád jól keres ha abból eltudja tartani anyádat és téged is. Lehet titokban ő szépen falja az életet szó szerint, ti meg megkapjátok a lecsurrano maradékot.
2023. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
29%

Régen is amikor szegénység volt (1940-1950), nagyapámék minden nap bablevest ettek. És ők ezzel már jómódúnak számítottak, mert a többinek ez se volt, a többi öreg olyanokat mesél, hogy zölden ettek le dolgokat a fáról gyerekként meg sárból készült levest ettek, mert legalább az éhséget elnyomta. Ettek az öregek varjat, ürgét, örültek, ha valamit sikerült.


Ünnepnapon normális ételt.

2023. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
8%
14 éves koromtól minden nyári szünidőben dolgoztam, te is megteheted és abból összejön legalább a menzán egy ebéd.
2023. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%

Mivel közel 700 ft körül megy a banán kilója a mandarin meg 500-800 így én ezt nem nevezném csóróságnak.

Valami más lesz...

2023. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!