Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ihat rendes kávét, nem macikáv...

Ihat rendes kávét, nem macikávét egy gyerek?

Figyelt kérdés

ilyen 8-12 éves korosztály ihat, ha sok tejet és cukrot teszek az igazi kávéba?

Én is ittam már kávét 8 évesen igazából. Egy tejeskávé reggel senkinek nem árthat.



2023. febr. 17. 06:16
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A kávé mindenkinek káros, gyerekeknek pedig különösen.
2023. febr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Kizárt

A macikávéról ők jutnak az eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=6G0zX-QmAlc

2023. febr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Miért akarod ilyen sufni-energiaitallal mérgezni a saját gyerekedet?
2023. febr. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

"Minek egy gyereknek kávé?"


Egyáltalán, minek bárkinek is kávé?

Nem jó semmire, csak káros hatásai vannak.

2023. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Én ittam igazi kávét már gyerekként is, de olyan mennyiségben, hogy a 2,5 decis pohár alján volt kábé fél centi kávé, bele kicsi cukor és felöntve sok tejjel. Szerettem az ízét, ennyi. Nem lett tőle bajom, felnőttem, életben vagyok, nem okozott maradandó károsodást, nem nőtt tőle plusz egy karom...
2023. febr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Gyereknek nem való.


Na de hogy a sok életmód-szakértő már itt is megjeleneik, hogy káros, pffff..... :D Káros a zsír is, inkább étolajat használjunk, nem? Idióták!

2023. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Gyereknek nem való, bár 8 évesen én is adtam már a fiamnak egyszer-kétszer egy kis minimális kávét, csak az íze miatt.
2023. febr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Ennek a korosztalynak max a Maci kávé, vagy kakaó.


Feleslegesen minek rizikozol? A szívét és érrendszeret minek kockáztatni?

2023. febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ristretto felöntve bögrébe tejjel nem a világvége. Én is ittam anno, sőt magam kevertem (mindig volt lefőzve kávé) szintén az íze kedvéért. Meg gyerekszemmel nézve az olyan felnőttes dolog és a gyerekek azt látják hogy sokan isszák, szóval rossz nem lehet, akkor ő miért maradjon ki? Sűrített tejjel volt az igazi😊 mert nagyon régen ahol kávé volt, ott az is, arra meg rá lehetett járni natúrba is😁


Amúgy ugyanez a cigi, alkohol, ha a gyerek a környezetében ezt látja szeretné utánozni a felnőtteket. Mondjuk gyerekként elég volt csak beleszagolni a pálinkába🤢 a cigiből meg 10 évesen kihisztiztem egy slukkot, annyi bőven elég volt hogy elmenjen tőle a kedvem. Ha tiltva van jobban vonz.

Most 2-3 cent kávé bögrébe tejjel felengedve alkalmanként az íze kedvéért nem hinném, hogy bárkit visszavet a fejlődésben.

2023. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ihatna? Akkor akár alkoholt is ihatna, mert egy-két korty sör biztos nem árt, mégsem adunk gyereknek, pláne ilyen kicsinek semmi alkoholt. A kávé is doppingszer. Én 16 éves koromban kóstolhattam meg a sört, persze nem ízlett. Van például Zamat kávé, abból csinálj a gyereknek kávét, cikóriából, jó sok tejjel, az nagyon finom. Vagy lusta vagy rá?
2023. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!