Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koffeinmentes kávében van...

Koffeinmentes kávében van valamennyi koffein?

Figyelt kérdés

Koffeinre érzékeny vagyok, de szeretem a kávé ízét. Nagy bögre tejeskávékat szoktam inni. Most hallottam, hogy a mentesben is van vmennyi koffein. Jesszum Pepe! Akkor ettől lennék feszült?

Egy csésze rendes kávé kb mennyi lefőzött mentesnek felel meg?

Szép, ha olyan, mintha rendes kávét innék, miközben tilos lenne.



2023. febr. 24. 13:45
 1/4 Z003 ***** válasza:
100%

Tartalmaz valamennyit de jelentősen kevesebbet mint a hagyományos. Márkánként változó de kb. 95-97%-al kevesebb koffeint tartalmaz mint a hagyományos kávé. Egy átlagos csésze kávéban kb. 95 mg koffein van, koffein mentes kávé pedig kb. 2 mg-t.


Egy átlag ember nem képes érzékelni ilyen alacsony dózisú koffeint. Viszont ha te érzékeny vagy rá lehet hogy okozhat tüneteket.

2023. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

2 mg-tól az égegyadta világon semmi bajod nem lesz.


Azért vagy feszült, mert ilyen hülyeségekkel idegesíted magad.

2023. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A koffein érzékenységnek milyen tünete van nálad?
2023. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ideges leszek, szorongás, megdobogósodik a szívem. Valószínűleg a koffeinmentes kávé nem csinál ilyet, de ki akarok zárni mindent, ami gyanús.
2023. febr. 28. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!